פרסום ראשון: ראש הממשלה שלעבר נפתלי בנט נמצא בעיצומו של מסע משפטי נגד מה שהוא מכנה "מכונת הרעל". השבוע הוא שלח התראה לפני תביעה לרב יוסי מזרחי, רב מוכר מאוד ששיעוריו מופצים בתפוצה רחבה בישראל ובחו"ל – כך פרסמנו אמש (שבת) ב"חדשות סוף השבוע".

ראש הממשלה לשעבר דורש מהרב מזרחי התנצלות ופיצויים בסך 100 אלף שקלים לאחר שטען באחת מדרשותיו שבנט אינו יהודי מכיוון שאימו אינה יהודייה.

באחד מסרטוני הדרשות של הרב מזרחי שהועלו לעמוד היוטיוב שלו, הוא נשמע מסביר על בנט באנגלית: "אף אחד לא סובל אותו, אף אחד. אין אדם שנוא ממנו בגלל מה שעשה – הפר כל הבטחה שהבטיח, רימה את כולם, רימה את כל בוחריו, חבר לאחים המוסלמים ובגד בישראל". מזרחי המשיך: "ונוסף על כל זה, נודע לנו השבוע שאימא שלו לא יהודייה. כלומר הוא לא יהודי".

ראש הממשלה נפתלי בנט ודגל ישראל (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

עורכי דינו של ראש הממשלה לשעבר מדגישים שאם הרב מזרחי לא יפרסם התנצלות, לא ימחק את הסרטונים ויעביר פיצויים זה יגיע לכדי תביעה שבה ידרשו פיצויים גבוהים יותר.

מכתב ההתראה הזה מצטרף לגל תביעות והתראות שהוגשו לאחרונה על ידי בנט, בין השאר נגד הרב רונן שאולוב שגם כן טען את אותה טענה שקרית שבנט אינו יהודי - וגם נגד פעילים ועיתונאים שבינתיים הספיקו להתנצל.