הורים לתלמידים בתיכון "ליידי דיוויס" מרשת עמל התבשרו בימים האחרונים על סגירתו של בית הספר, ואילו במקומו ייפתח סמינר חרדי לבנות. התיכון, שמעניק חינוך טכנולוגי ונועד למנוע נשירה, ממוקם בשכונת קריית יובל בעיר, ובשנים האחרונות מתנהל מאבק בין התושבים החילונים לתושבים החרדים לגבי אופייה של השכונה.

אסף שפנייר, תושב קריית יובל מספר: "למה צריך לבנות בית ספר חרדי על חשבון התלמידים החילונים? ליידי דיוויס הוא בית ספר מקצועי שנועד לשרת אוכלוסיה חלשה. אלה ילדים שאם יסגרו להם עכשיו את בית הספר – יש סכנה מיידית שהם ינשרו ממערכת החינוך. ההחלטה לסגור את ליידי דיוויס זו פשוט אפליה של החילונים. ראש העירייה משה ליאון הולך להפר את האיזון בשכונה בצורה בוטה".

"סוגרים לנו בית-ספר חילוני כדי לפתוח סמינר חרדי"
בית הספר ליידי דיוויס

ביום החמישי הקרוב צפויה להיערך הפגנה של תושבי השכונה נגד ההחלטה. דודו אוחיון, אבא לשני ילדים שלומדים בבית הספר ליידי דיוויס מתאר: "כל ההורים בשוק טוטאלי, אנחנו פשוט לא מאמינים. ליידי דיוויס הוא בית ספר נוסטלגי שחינך וטיפח כל כך הרבה דורות בירושלים. פתאום ביום בהיר רוצים להפוך לנו אותו לבית ספר חרדי ואני לא מבין למה. זה פשוט מתסכל אותנו ומכניס את התלמידים לבעייה רצינית. בית הספר נותן תמיכה כל כך גדולה לילדים שזקוקים לכך יותר מכל. לבוא ולסגור לנו את בית הספר זה פשוט עוול. אלה תלמידים שיש סכנה שאם יסגרו להם את התיכון הם ינשרו מהלימודים. זה פשוט אסון".

בשכונת קריית יובל מתגוררים כיום 6,000 תלמידים במערכת החינוך, מחצית מהם לומדים בחינוך חרדי ומחצית בחינוך הממלכתי. נתון יוצא דופן הוא ששני שליש מהתלמידים המתגוררים בקריית יובל (כ-4,000 ילדים ובני נוער) כלל לא לומדים בשכונת מגוריהם, בשל מחסור בבתי ספר מתאימים קרוב לביתם.

"סוגרים לנו בית-ספר חילוני כדי לפתוח סמינר חרדי"
בית הספר ליידי דיוויס

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: "אנו מבינים ללב המתנגדים ולחששותיהם, אך לא מסכימים עמם. משהתפנה בית ספר עמל, אך טבעי היה כי המקום ישרת תלמידות המתגוררות בשכונה, כך שהן יוכלו לזכות לשירותי חינוך, סמוך ככל שניתן לביתן, ולא ייאלצו לכתת רגליהן למקומות מרוחקים, ממש כמו כל תלמיד ותלמידה ירושלמים אחרים".

מקבוצת הרב-תחומי עמל נמסר בתגובה: "לאחרונה התקבלה פנייה מעיריית ירושלים, לבחון אפשרות להעברת תיכון ליידי דייויס למקום אחר. מתקיימים על כך דיונים עם העיריה, על מנת להבטיח את החינוך הטוב ביותר לתלמידי בית הספר".