הארגון החרד"לי "בוחרים במשפחה", המזוהה עם עקרונותיה של מפלגת נעם, השיק בשבוע שעבר תא סטודנטים חדש בטכניון – ועורר את זעמם של חברי הקהילה הגאה. שלשום (שישי) פרסמו סגל המוסד האקדמי גילוי דעת שבו נכתב "אנחנו עומדים לצידם של תלמידינו, תהיה נטייתם המינית וזהותם המגדרית אשר תהיה".

"אין אנו שואלים את חברינו או תלמידינו לזהותם המינית, לבחירות שלהם ולדתם", נכתב. "התלמידים והאורחים שלנו מגיעים מכל קצות הארץ והעולם: יהודים, מוסלמים, דרוזים, נוצרים ואתאיסטים, זאת לצד תלמידים בין-לאומיים בני דתות ותרבויות שונות".

"אנו מעודדים את המגוון החברתי, זאת תוך ידיעה ברורה כי השונות מביאה איתה דרכי חשיבה שונות, החיוניות לפיתוח חשיבה יצירתית וביקורתית, המהווה את הבסיס למצוינות אקדמית. אנחנו עומדים לצידם של תלמידינו, תהיה דתם, נטייתם המינית וזהותם המגדרית אשר תהיה".

עוד נכתב כי "הסגל האקדמי בטכניון מזמין ומטפח בקמפוס קודים של סובלנות ודוחה שיח לא סובלני, המדיר אוכלוסיות וקורא להפרדה בין המינים בקמפוס. אנו רואים חשיבות עליונה בקיומה של האקדמיה כסביבה מקצועית הפתוחה ומקבלת לתוכה כל אדם באשר הוא אדם. אנו נאחוז בעמדה זו אל מול כל תקנה, הסכם או חוק אשר יאיימו על קוד חברתי זה".

באגודה למען הלהט"ב ובהתאחדות הסטודנטים והסטודנטיות הארצית אמרו: "נחצה קו אדום להסתה פרועה כנגד להט"ב באקדמיה. מול כל ניסיון להקים תא נגד להט"ב - נקים תאים גאים נוספים בכל המוסדות ונרחיב את האירועים של האחווה הסטודנטיאלית הגאה בכל הארץ. זו החובה של הטכניון לעמוד מנגד להסתה הזאת ונעמוד על כך בכל החזיתות".

באירוע השקת תא הסטודנטים שהתקיים בשבוע שעבר נאמר כי "בעזרת המושג 'משפחה חדשה' גייסו את כולנו להיות שותפים לסחר ילדים ונשים תחת השקר שבמשפחה עם אבא-אבא, עם האימא בהתחלה ואחרי כן הורה 1 והורה 2".

"לא לחשוש לומר את האמיתות הפשוטות - משפחה זה אבא, אימא, ילד", נאמר עוד. "יכולים להיות משקי בית שונים שקנו ילד, העלימו את אבא או את אימא או אפילו את שניהם כדי לחוות הורות. אך הם לא באמת דואגים לילד שיש לו זכות להורים. הם לא משפחה".

פעילים מטעם האגודה למען הלהט"ב והאחווה הסטודנטיאלית הגאה פנו לטכניון וביקשו למנוע את אותה התכנסות ואת הפצת המסרים הזו – אבל במוסד האקדמי לא נענו לבקשה.