פרסום ראשון: כביש 6 חוצה צפון פתח תיק הוצאה לפועל נגד גבר עם צרכים מיוחדים לאחר שלכאורה לא שילם קנס שעמד על כשני שקלים ותפח עם הזמן לכ-600 שקלים. על פי החוק, לאחר שאותו אדם, בן 37 המתגורר באזור המרכז,  לא עמד במועדים התשלום שניתנו לו - הוחלט לפתוח נגדו בהליכי הוצאה לפועל.

אותו אדם קיבל שיחת טלפון לפני מספר ימים ובה נאמר לו כי נסע בכביש האגרה ולא הסדיר את התשלום ומאחר שלא עמד בזמנים, נפתח נגדו תיק בהוצאה לפועל. בשיחת הטלפון אף הובהר לו כי אם לא ישלם - יחלו בעיקולים. בתגובה, טען האיש כי מעולם לא נסע בכביש המדובר, מעולם לא קיבל מכתב או התראה על קנס וכי ואין לו בכלל רכב פרטי כבר שנים.

במשרד עורכי הדין שמטפל בסוגיה לא התרגשו מהטענה ונותרו עיקשים בדעתם, אך מנגד בשירות הלקוחות של החברה שמעו את דבריו וביקשו לבחון את הסוגיה, כל זאת בעת שהתיק נגדו בהוצאה לפועל עדיין מתנהל. בינתיים, הוא פנה לעורך הדין מוטי לוי שהגיש בשמו ערר לנוכח המקרה ושם פירט את העובדות. כעבור מספר ימים, הוחלט בחברה לסגור נגדו את התיק ולהתנצל על הטעות.

"קורבן פגיע וחלש - בגלל בצע כסף"

עו"ד מוטי לוי מסר ל-N12 כי "מרשי הפך קורבן נוסף, הפעם פגיע וחלש, של ההתנהלות הנלוזה של כביש 6 חוצה צפון שפועלת אך ורק מבצע כסף, במטרה לנפח את החוב". הוא הוסיף כי "במקום להרים טלפון וליידע את הנהגים על החוב כשהוא עומד על שקלים ספורים, בוחרת לעשות זאת רק לאחר שהיא פותחת תיקי הוצאה לפועל והחוב עומד על 600-1200 שקלים, הכל כאמור מבצע כסף".

עו״ד מוטי לוי
עו״ד מוטי לוי

"בשנתיים האחרונות נפתחו למעלה מ-70 אלף תיקי הוצאה לפועל מיותרים כנגד אזרחים תמימים שבשום פנים ואופן לא עונים על הגדרת סרבני תשלום", הוסיף עו"ד לוי.

תגובת כביש 6 חוצה צפון: "מדובר בטעות חריגה מאוד בזיהוי לוחית הרישוי שהובילה אל הנהג הלא נכון. הכביש מרושת במצלמות וטכנולוגיות מתקדמות שמטרתן למנוע טעויות מסוג זה ככל האפשר, ואכן ע״פ הנתונים אחוז הטעויות נמוך מאוד. מרגע שהתבררה הטעות – התיק נסגר בתוך ימים בודדים, והלקוח עודכן בכך באופן מיידי. אנו מתנצלים על הטעות ומודים על תשומת הלב. מוקד כביש 6 חוצה צפון זמין ללקוחותיו בטלפון ובאתר האינטרנט לכל שאלה ועניין".