סגירת מעגל: חאלד מנסור, מפקד המרחב הדרומי בג'יהאד האיסלמי אותו ישראל חיסלה אתמול – היה אחראי לפעולה בה נהרג בנה של מרים פרץ, אלירז ז"ל. "סגירת המעגל הזו בשבילי היא איזושהי אמירה של עם לאויביו – בכל מקום שתהיו, נגיע אליכם. עברו 12 שנה, דם יהודי אינו הפקר", אמרה היום (שני) פרץ במשדר של חדשות 12.

"חרב ביתי כשאלירז נפל והותיר ארבעה יתומים, הגדול בן 6, התינוקת בת חודשיים לא יודעת מי זה אבא שלה. הם לא אומרים את המילה אבא. היום הוא תיקון היסטורי כשמגיעים לאותו מחבל".  הוסיפה מרים.

אבל למרות שהמחבל שאחראי לפעולה שבה נהרג בנה חוסל, היא הדגישה כי לא מדובר ביום שמח עבורה. "אני חושבת על הבית שהיה לי אם אוריאל ואלירז היו פה. אני חושבת על זה שהבן של אלירז סיים היום י"ב ואבא שלו היה זוכה לראות אותו. זה לא יום של שמחה, אבל זה יום של הודיה. תודה גדולה לכוחות הביטחון".

 

מרים פרץ (צילום: n12)
"אמירה של עם לאויביו", מרים פרץ | צילום: n12

פרץ הודתה גם לתושבי עוטף עזה. "האנשים האלה חווים חוויות לא פשוטות כשאני חופשיה ומסתובבת בעיר. מגיע להם לחיות בשלווה. אותו מחבל רצה לפגוע ברוח שלי, אבל נולדה לי נכדה בדיוק ביום ההולדת של אלירז - ובדיוק מחסלים את המחבל. אז הרוח הזו לא נפגעה – והיא שואפת רק לדבר אחד, שקט. יש בינינו מספיק מחלוקות ופלגנות, ולא צריך מבצע בעזה כדי שנהיה ערבים זה לזה ביום יום. קודם כל שיהיה שלום בינינו, ושיהיה שלום גם עם שכנינו", אמרה בקול נרגש.

חאלד מנסור חוסל אמש על ידי חיל האוויר בפעולה מדוייקת, שבה נהרגו גם שני מפקדים בכירים נוספים בארגון הטרור. הבוקר פרסמו בצה"ל את תיעוד התקיפה והעבירו מידע נוסף על פעולות הטרור שבהן עסק לאורך השנים.

בתפקידו האחרון שימש מנסור מפקד מרחב דרום רצועת עזה בג'יהאד האיסלאמי, והיה למעשה מקבילו של תייסיר ג'עברי, הבכיר שחוסל ביום שישי עם תחילת מבצע "עלות השחר". יחד, השניים הובילו בפועל את הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי ברצועת עזה.