צעיר בשנות ה-30 לחייו נעצר באלימות בחודש מרץ האחרון בירושלים לאחר שכביכול תקף מאבטח – כך פרסמנו אמש (ראשון) ב"מהדורה המרכזית". הצעיר, שמוכר לרשויות בין היתר בגלל מצבו הנפשי, נעצר באמצעות "טייזר" (אקדח הלם חשמלי) בזמן שהתבצר בביתו. בעת המעצר מספר גדול של שוטרים ניסה לפרוץ לדירתו ולעצור אותו. לאחר שני ניסיונות פריצה הצליחו השוטרים להיכנס ועצרו אותו באלימות.

טייזר, ירושלים, משטרה (צילום: החדשות 12)
תיעוד מהאירוע | צילום: החדשות 12

חבריו של הצעיר שעמדו מחוץ לדירתו בזמן האירוע התחננו בפני השוטרים שלא יפרצו בכוח, ואף אמרו שהם יסגירו אותו בעצמם. למרות שהמשטרה ידעה שהוא סובל מרקע נפשי, נראה שמפקד הכוח היה נחוש לעצור אותו בכל מחיר.

בשום שלב של האירוע לא נראה היה שהצעיר מהווה סכנה, אך בכל זאת השוטרים החליטו להשתמש באקדח טייזר על מנת להשתלט עליו. חבריו של הצעיר המשיכו להתחנן בפני השוטרים, אך מפקד הכוח נתן את הפקודה לפרוץ פנימה בפעם השנייה – ולהפעיל אלימות בעזרת אקדח הלם חשמלי.

פרקליטו של הצעיר, עורך הדין עידן גמליאל, מסר כי האירוע היה "מיותר, משפיל, פוגעני, שבוודאי היה נחסך אילו המשטרה היו מפעילים מעט שיקול דעת". הוא הוסיף כי "קיים חוסר פרופורציה משווע בין האמצעים והכוח שהופעלו כלפי מרשי, מתמודד נפש שנמצא בביתו שלו בזמן האירוע. במיוחד ניתן לראות שהוא לא היווה סכנה לאיש בזמן האירוע וכל זה לא היה צריך לקרות".

עו"ד עידן גמליאל, פרקליטו של הצעיר (צילום: החדשות 12)
עו"ד עידן גמליאל, פרקליטו של הצעיר | צילום: החדשות 12

ממשטרת ישראל נמסר: תיאור המקרה מעוות וחוטא לאמת והתיעודים מציגים רק את סופו. השוטרים הוזעקו למקום בעקבות דיווח שהתקבל על חשוד שתקף מאבטח וגרם לו לחבלות ואף ניסה להיכנס לגן ילדים. הנאשם נמלט משוטר לדירה ונוהלה עמו הידברות ממושכת ללא הועיל, במהלכה תקף את השוטרים באמצעות מוט ברזל, השליך חפצים ואיים לפגוע בשוטרים ובעצמו. לאחר שהוזעקו כוחות נוספים, נאלצו הכוחות לפרוץ למקום ולהשתמש בכוח ואמצעים באופן ממוקד על מנת לעוצרו ולנטרל את האיום שנשקף מהתנהגותו האלימה שהובילה לפציעתם של שוטרים. עם סיום חקירתו הוגש נגדו כתב אישום ע״י הפרקליטות והמשפט בעניינו מתנהל בימים אלו. אנו רואים בחומרה כל ניסיון להצדיק התנהלות אלימה מאוד של נאשם שהיווה סכנה ופגע בכל מי שמסביבו- שוטרים ואזרחים כאחד.