עובד בסניף רשת הסנדוויצ'ים "ניו דלי" בירושלים תועד מפציר בחובשים של מד"א שלא לטפל מחוץ לסניף באישה שהתעלפה ונזקקה לטיפול רפואי. "אתה פוגע לי בעסק, תיקח אותה מפה", הוא נשמע אומר לפראמדיק מד"א. הנהלת הרשת גינתה את התנהגות העובד והתנצלה על המקרה.

האירוע התרחש שלשום בשעות הערב, סמוך לסניף הצמוד לשוק מחנה יהודה בירושלים. כוננים של מד"א פינו אישה שהתעלפה לאחד מהשולחנות שמחוץ לסניף "ניו דלי" והחלו לטפל בה. להפתעתם, עובד הסניף יצא אליהם החוצה ודרש מהם להתפנות מהמקום.

"הגענו למקום וראינו בחורה שלא הרגישה טוב והייתה לה סחרחורת לפני עילפון", שחזר פרמדיק מד"א שהוזעק לזירה בשיחה עם N12: "היא ישבה מחוץ ל'ניו דלהי', ברגע שאני הגעתי הוא התחיל לצעוק שם. אני הגעתי עם האמבולנס, זה היה ממש באזור של השוק. הוא התחיל לצעוק עליי תיקח אותה זה מפריע לי פה. בקשתי ממנו שיתן לי לבדוק מה קורה איתה ולטפל בה. והוא פשוט כל הזמן ישב לי על הראש והציק".

"מתישהו הוא בייש אותה אז הייתי חייב להגיב בצורה יותר תקיפה מולו", נזכר הפרמדיק. "אחרי כמה דקות לקחנו אותה לתוך הניידת ושם טיפלנו בה. כל העסק הזה היה ממש 3 דקות, היא לא רצתה להתפנות בהתחלה. שכנעתי אותה לבוא איתי ושנבדוק אותה בניידת".

"אתה בעסק שלי, פה זה העסק שלי", תועד העובד אומר. "תרים אותה, היא לא מסוגלת ללכת. תרים אותה, תיקח אותה מפה אחי, אתה פוגע לי בעסק". כשעוברים ושבים ניסו להסביר לו כי המצב רגיש וכדאי שיתאזר בסבלנות, הוא קרא להם לא להתערב: "אל תגיד לי אחי, אל תתערב. הוא פוגע לי בעסק. אל תתערב".

בשיחה שערכנו עם הסניף בירושלים ציינו בפנינו שהעובד פעל על דעת עצמו ולא היה מדובר בהוראה מההנהלה.

מרשת "ניו דלי" נמסר בתגובה: "הרשת רואה את המקרה באופן חמור ומתנצלת על התנהגות העובד שפעל על דעת עצמו בלבד. התנהגות זו אינה הולמת את הרשת ועובדיה. העובד זומן לשימוע בפני מנהל הסניף".