24,000 מתנדבי המשטרה המשמשים במגוון תפקידים וביניהם בלשים, שוטרי סיור, שוטרי אגף התנועה ושוטרי נוער מתכוונים לצאת לשביתה במחאה על תנאי העסקתם. זאת לאחר שהם מאסו לטענתם ביחס המדינה לשוטרים - כך נודע היום (שני) ל-N12. המהלך המסתמן מגיע גם על רקע גל העזיבות במשטרה.

בשלב הראשון, יצאו המתנדבים בעצומה אליה הצטרפו אלפי שוטרים מתנדבים ובה נכתב בין היתר: "אנחנו, 24,000 מתנדבי משטרת ישראל, ואזרחים שאכפת להם, מכירים את עבודת המשטרה מבפנים. לכן אנחנו חרדים למחר. תמונת המצב הקשה שאנחנו רואים מדי משמרת הולכת ונעשית קשה ומסוכנת יותר מיום ליום. במדינה תקינה ואחראית, תנאי השוטרים היו אמורים להיות טובים לאין שיעור מאלה הקימים היום וזאת כדי לפצות על הקשיים וכדי למשוך את האנשים הטובים ביותר".

בשלב השני, צפויים המתנדבים לצאת לשביתה. שי אלמוג, שוטר מתנדב במשך 20 שנה במשטרת מחוז תל אביב של מרחב ירקון, אומר: "אני רואה ומבין שבמדינת ישראל עד שאתה לא מגיע לחדשות וחוסם כבישים אף אחד לא מתייחס אליך. שוטרי משטרת ישראל הם צייתנים הם לא יעזו לצאת נגד המערכת, הם פשוט במקום זה מתפטרים. אנחנו לא רוצים את המציאות הזו. שוטרים ממשיכים לגור אצל ההורים שלהם כי אין להם מספיק כסף לממן שכר דירה, שלא נגיד לקנות דירה. לכן אנחנו כצעד של סולידריות עם השוטרים וגם כי אכפת לנו מהמדינה שלנו, יוצאים בשלב הראשון בעצומה ואחר כך מתכוונים לצאת לשביתה".

מתנדבי המשטרה הפיקו תשדיר שבו מתוארת סיטואציה בה אזרחים מתקשרים למשטרה – ונותרים ללא מענה, ולאחר מכן נאמר: "בקצב הזה אף פניה לא תיענה. אלפי שוטרים התפטרו בשל משכורות רעב והיעדר תקציבים. לפני שיהיה פה כאוס מוחלט – משנים את תנאי העבודה של השוטרים בישראל".

 המשמעות של מהלך כזה, אם וכאשר יקרה – מרחיקת לכת. מדובר בכוח אדם איכותי, ובצמרת המשטרה יודעים שמדובר ב"מכפיל כוח" לארגון.