שנה אחרי האסון במירון שגבה את חייהם של 45 בני אדם, במירון נערכים להילולה בל"ג בעומר ומציגים היום (שלישי) שורת שינויים שאמורים למנוע אסון נוסף.

בין השינויים בהילולה השנה:

  1. כניסה לאירוע תותנה ברכישת כרטיס נסיעה שיהווה כרטיס שהייה בהר.
  2. יתקיים מעמד הדלקה מרכזי אחד.
  3. השהות בהר תוגבל לזמן קצוב בהתאם לכרטיס שנרכש.
  4. הכניסה להר מירון תהיה רק באמצעות שאטלים.

כחלק מההכנות לקראת ההילולה, מטה ההסברה מעלה קמפיין שיציג לציבור את השינויים והחידושים באירוע השנה. כאמור בשונה משנים קודמות, השנה כל מי שירצה לשתתף באירוע יצטרך לרכוש כרטיסי נסיעה מראש, וגם בעלי רכבים פרטיים יחויבו ברכישת כרטיס למקטע הסופי בין הנחיון להר. הכרטיסים יהוו גם "כרטיסי שהיה" בהר.

הר מירון (צילום: חדשות 12)
הר מירון | צילום: חדשות 12

כמו כן, בשל הוראות הבטיחות באתר ציון הרשב"י במירון ועל פי מסקנות הביניים של ועדת החקירה הממלכתית, לא תתאפשר הצבת דוכנים בשטח ההר עצמו. חלוקת מזון תתבצע בכניסה למושב, סמוך לחניוני האוטובוסים בלבד. שתיה תחולק בכל מתחם ההילולה.

עוד מתוכנן השנה במוצאי ההילולה, ביום שישי (19 במאי), לערוך אירוע זיכרון סגור למשפחות 45 הרוגי האסון בשנה שעברה.

"הקמפיין הראשון שמתפרסם עומד תחת הכותרת 'רשב"י לכל' שנועדה להדגיש כי חרף החששות בשל האסון אשתקד, האתר השנה פתוח לכולם ללא יוצא מן הכלל, וכי על מנת שכולם יוכלו להגיע להר נדרשת ערבות הדדית ואחריות להכנס לאתר ולצאת בשעה הנקובה", נמסר. "הקמפיין הנוכחי הינו קמפיין ראשון מתוך סדרת קמפיינים שיפורסמו בכלי התקשורת השונים עד ליום ההילולה עצמו ונועד להנגיש את המידע על אופן ההגעה והשהות במירון".