גבר וקצין צה"ל, ככל הנראה במילואים, תועדו מוקדם יותר היום (חמישי) מורידים את דגל הגאווה שנתלה בצומת צמח.

השניים נצפו עוצרים את רכבם וניגשים להוריד את הדגל שנתלה לרגל אירועי חודש הגאווה במועצה האזורית עמק הירדן. מוקדם יותר נצפו גם תושבים נוספים מורידים דגלי גאווה שנתלו באזור. ראש המועצה האזורית עמק הירדן, עידן גרינבאום, אמר כי "מאכזב שכך מתנהג קצין בצה"ל, בעמק הירדן מקבלים בסבלנות ובסובלנות את כולם".

מהאגודה למען הלהט"ב נמסר: "להט"בופוביה לא יכולה להיות חלק מערכי צה"ל. העובדה שמעשה ונדליזם נעשה על ידי קצין במדים - מראה על אובדן ערכי חמור. אין אלא לתהות כיצד אותו קצין שהתעקש להוריד באלימות דגל גאווה מתייחס לחייליו הלהט"ב. אנחנו מצפים מצה"ל לתחקר את המעשה ולמצות את הדין עם הקצין".

קצין מוריד דגל גאווה
קצין צה"ל תועד מוריד דגל גאווה

המועצה האזורית עמק הירדן מסרה: "ארבע שנים שהמועצה מציינת את אירועי חודש הגאווה, ארבע שנים מונף הדגל במרכז המועצה, אך עוינות כזו לא ראינו מעולם. משעות אחר הצוהריים - הורד פעמיים דגל הגאווה אותו הניף בבוקר ראש המועצה עידן גרינבאום ביחד עם מחזיק תיק הקהילה הגאה, ינון ערב, בכיכר המרכזית בצומת צמח".

עוד הוסיפו במועצה האזורית כי "בפעם השנייה, במבצע משותף של חייל במדי צה"ל ואדם נוסף, לא הסתפקו הצמד בהורדת הדגל אלא גם חיבלו בתורן הדגל - כל זאת בהתרסה ומול המצלמות. אנו דורשים מצה"ל למצות את החקירה עם החייל, שפניו גלויות. קב"ט המועצה הגיש מיידית תלונה במשטרה, ואנו רואים בחומרה רבה את המעשים הסותרים בכל צורה שהיא את דרכה של המועצה האזורית עמק הירדן ותושביה".

מדובר צה"ל נמסר: "התנהגות הקצין בסרטון אינה משקפת את ערכי צה"ל, הנושא ייבדק ויטופל". בשלב זה זהות הקצין אינה ידועה.

בתחילת החודש אירע מקרה דומה במועצה המקומית אזור, כאשר תושב המקום תלש בפראות את דגלי הגאווה שנתלו ביישוב לציון חודש הגאווה.