אווירת האביב כבר כאן ואיתה גם ההכנות לחג הפסח שמביא איתו את ניחוח האקונומיקה. "חולות הניקיון" כפי שהן מגדירות עצמן כבר החלו לסדר ולנקות בנמרצות, בעוד הביקוש של הישראלים לסיוע מחברות הניקיון - רק עולה.

חג הניקיונות: הקושי באיתור אנשי משק בית (צילום: N12)
חג הניקיונות: הקושי באיתור אנשי משק בית | צילום: N12

מיטל מפתח תקווה מגדירה את עצמה כ"חולת ניקיון" כל השנה, אבל לקראת החג היא בהחלט מעלה הילוך. דואגת לחלונות, שואבת את המיטות ומנקה את הווילונות. "לאט לאט אני מתחילה לנקות חדר חדר, עוברת על החדרים, הארונות והשידות". שרי פילוסוף, מקימת קבוצת הפייסבוק "חולי ניקיון" סיפרה מהיכן לדעתה כדאי להתחיל. "הבסיס זה בעצם ארונות. צריך להתחדש כי פסח זה אביב וצריך לעשות ככה רענון בבגדים, לכבס מה שהיה בארון כמה חודשים ולנקות אבק".

הביקוש לאנשי מקצוע בתחום בתקופה הזו של השנה נמצא בעלייה. בחברות הניקיון אין כמעט תורים פנויים להציע לשבועות הקרובים ואם יש כאלו הם כנראה יעלו בהתאם לדרישה. "עכשיו בחודש מרץ המחיר הוא 90 שקלים לשעה אחת. באפריל, לפני פסח – המחירים נכון לעכשיו מגיעים ל-130", מסביר נציג של אחת מחברות הניקיון בשיחת טלפון.

בחברת ניקיון נוספת עימה שוחחנו נאמר לנו כי עד ל-22 באפריל אין כלל תורים פנויים: "הכול תפוס. הפסח התחיל עוד משבוע שעבר". ליל הסדר יערך כאמור ב-15 באפריל, אז אם גם אתם מקדשים את ניקיון הבית לקראת החג – יש לכם שבוע וחצי.