שלושה ימים לאחר פיגוע הירי בלב תל אביב, שלושת הנרצחים הובאו היום (ראשון) אחר הצוהריים למנוחות. הלוויתו של תומר מורד ז"ל נערכה בבית העלמין פרדס חיים, ולמקום הגיעו מאות משתתפים. לאחר מכן נערכת הלווייתו של איתם מגיני ז"ל, באותו בית עלמין. בהמשך הערב נערכה גם הלווייתו של הנרצח השלישי בפיגוע, ברק לופן ז"ל, בבית העלמין קיבוץ גינוסר. 

אייל, אביו של איתם ז"ל, ספד לבנו: "רוצח אכזר הרג אותך ובכך קטע וסיים את חייך. אני ואמא, נועה אחותך ואיילה ארוסתך מתאבלים על מותך וכמונו כל בני המשפחה, חברים לעבודה, ללימודים ובכלל". האב הוסיף כי "כולנו נזכור אותך לעד כחבר, ידיד, שותף שידע באופן אומנותי לחבר בין אנשים. פעלת כמו קוסם המהלך בין אנשים, יודע להכיל ולכבד את כולם. היית לי בן שיח נפלא, חבר ושותף מדהים".

אביו של איתם מגיני ז"ל בהלוויתו (צילום: N12)
"מבטיח שכולם יזכרו איזה אדם נפלא היית". אייל, אביו של איתם מגיני ז"ל בהלוויתו | צילום: N12

"עצוב מאוד שנלקחת מאיילה ארוסתך ומכולנו בגיל כל-כך צעיר", המשיך האב. "אני מבטיח שכולם יזכרו איזה אדם נפלא היית. אוהב אותך תמיד עד יומי האחרון". עידו, חבר של איתם ז"ל מהצבא, דיבר אחריו. "היית חבר שלי, אח שלי, לא רק כביטוי - היית משפחה בשבילי. אני לא מאמין שאתה לא פה, כל פעם שאני רואה תמונה שלך אני מרגיש שאני בתוך סיוט שלא נגמר", אמר. "היית אדם טוב וחבר טוב, הדבק שלנו, בלעדיך לא היינו בקשר כמו שאנחנו עכשיו".

נועה, אחותו של איתם מגיני ז"ל, אמרה: "איתם שלי, אח שלי הגדול והיחיד. אין לי מילים, אני לא מאמינה. אנחנו נמשיך להיות יחד לנצח. תמיד שמרת עליי והגנת עלי מכולם, אני מבטיח לך לשמור על אמא, אבא, סבא וסבתא".

ראש עיריית כפר סבא, רפי סער, ספד לאיתם לאחר שהשתתף גם בהלווייתו של תומר מורד, בן העיר גם הוא. "איך אפשר להספיד בחור כה צעיר, שוקק חיים ומלא פוטנציאל כמו איתם?", אמר סער. "איך אפשר בכלל לדבר על איתם בלשון עבר? הוא היה תבנית נוף מולדתו. בבית הוריו הוא חונך לאהבת אדם והמולדת, המשיך לשירות משמעותי. מלח הארץ - איתם, דוגמה ומופת לאחרים, מנהיג, ערכי, סמל למצוינות".

הלוויתו של איתם מגיני ז"ל (צילום: N12)
הלוויתו של איתם מגיני ז"ל | צילום: N12

בת זוגו של תומר ז"ל, אריאל, ספדה לו בדמעות: "הלב שלי, העוגן שלי, העולם שלי. אתה הכל בשבילי. הגוף חלש ורועד והלב לא תופס. אנחנו לא באמת נפרדים היום, לעולם נהיה למענך". בת הזוג הוסיפה: "יש לנו את האהבה הכי גדולה, טהורה, טובה ונכונה – ואף אחד לא יוכל לקחת אותה לעולם".

"באת לי אתמול בחלום ואמרת לי שהכל בצחוק, האמנתי – ואז התעוררתי. מקווה שתהיה לידי גם עכשיו", המשיכה אריאל בהספד. "אני רוצה שכולם ידעו שהיית מלח הארץ, כל כך אהבת את המדינה. תודה לך על הזכות להיות לצדך, על כל החווית המדהימות שהיו לנו ביחד, על כל הערכים שלימדת אותי".  

אריאל זוגתו של תומר שנרצח בפיגוע בדיזינגוף (צילום: חדשות 12)
"את האהבה הזאת אף אחד לא יוכל לקחת לעולם". אריאל, בת זוגו של תומר ז"ל | צילום: חדשות 12

טל, אחותו של תומר, סיפרה בבכי: "הפרידה ממך כואבת לי בכל כלי דם, אני מסרבת להאמין שאנחנו נמצאים בסיטואציה. היית לי אח לתפארת, אני מודה על הזכות להיות אחותך. היית אדם ערכי ומלא חוש הומור, קרן אור מהלכת". עומרי, אחיו של תומר חי בשנים האחרונות בארה"ב. "אני מחפש תמונה שלנו יחד וכל מה שעולה כל כך ישן", הוא אמר בדברים שנשא לזכרו. "תמונות מלפני עשר שנים שכאילו דוחפות לי אצבע לעין. פספסתי אותך".

מפקדו של תומר בצבא סיפר על תקופותו כחייל: "תומר היה מקצוען, הקרין שקט פנימי. הוא היה מפקד שחיילים רוצים ללכת אחריו. בשיחה האחרונה לשנו אמרתי לו שהוא היה צריך להיות מ"פ, על קצינים כמוהו לא רציתי לוותר. מבטיח לך שלעולם לא נשאיר את המשפחה שלך לבד. תמיד תהיה חלק מאיתנו".

בני משפחתו של תומר מורד הגיעו לבית העלמין  (צילום: N12)
בני משפחתו של תומר מורד ז"ל בבית העלמין פרדס חיים בכפר סבא | צילום: N12

אחד מחבריו הקרובים של תומר אמר בכאב: "תכננו לעשות הרבה דברים – אוכל וטיולים. תמיד היית בשלן, המארח שתמיד מזמין אליו הביתה. היית דומיננטי ומשפחתי, כל שיחה איתך הייתה מעשירה ומעניינת. תודה על חברות ארוכת שנים, הכנסת בנו חיים". בסיום הלוויה, התנגן השיר "מלך העולם" בביצוע שלמה ארצי.

דנה לופן, אלמנתו של ברק לופן ז"ל, נפרדה ממנו וסיפרה על בן זוגה בכאב: "היו לנו חלומות גדולים יחד. הוא היה האבא הכי פעיל שיש, זה היה תפריד חייו בכל מובן". עוד הוסיפה כי "לפני שהוא יצא יובל, הילדה הגדולה, אמרה לו 'איזה חתיך אתה היום אבא'", שיתפה. "הוא נסע באוטובוס, דיברתי איתו בטלפון והוא אמר שהוא בדיוק הגיע. מאז הוא לא ענה".

בני משפחתו של תומר מורד הגיעו לבית העלמין  (צילום: N12)
עשרות הגיעו להלוויה של תומר עם חולצות אדומות וצעיפי הפועל ת"א | צילום: N12

הלוויתו של תומר מורד ז"ל (צילום: N12)
הלוויתו של תומר מורד ז"ל | צילום: N12

ליאה ארד, אמה של ארוסתו של איתם מגיני ז"ל, סיפרה על האבל הכבד שנפל על משפחותיהם. "הם היו ביחד 4 שנים של אהבה גדולה מאוד וקשר מיוחד מאוד. ביקשתי לחפש אותו במיון - הראיתי להם תמונה שלו, ולפי הפנים שלהם הבנתי".