בני משפחה של מטופל שפונה לבית החולים הדסה הר הצופים במצב אנוש השתוללו והתפרעו אמש (שני) עם קבלת ההודעה על מותו, ככל הנראה בעקבות מנת יתר שנטל. עשרות בני המשפחה, תושבי מזרח ירושלים, התפרצו אל היחידה לטיפול נמרץ, שברו את הדלתות והחלונות ביחידה, פגעו בעמדת האחיות, במחשבים ובציוד והכו אנשי צוות.  

הסדר על כנו לאחר שמאבטחי בית החולים, בסיוע של שוטרי משטרת ישראל, השתלטו על המתפרעים, אך שני אנשי צוות נפגעו קל וקיבלו טיפול בחדר המיון. בעקבות המקרה הוזעקו כוחות המשטרה למקום, ופתחו בחקירה. נעצר חשוד בשנות ה-20 לחייו, תושב ואדי ג'וז, והמשטרה מסרה כי בהמשך צפויים מעצרים של מעורבים נוספים שנמלטו מהמקום. 

אירוע אלימות קשה כלפי צוות בבי"ח הדסה הר הצופים (צילום: דוברות הדסה)
אירוע אלימות קשה כלפי צוות בבי"ח הדסה הר הצופים | צילום: דוברות הדסה

בעקבות האירוע הקיצוני הגיעו למקום מנהלת בית החולים ומנהלת השירות הסוציאלי, לשם ביצוע הליך תמיכה ועיבוד האירוע עם הצוות. ד"ר תמר אלרם, מנהלת בית החולים הדסה הר הצופים, אמרה: "אנו בהדסה מביעים זעזוע עמוק לנוכח הארוע הקשה שאירע כאן, במקום שבו חושבים רק על הצלת חיים ופועלים להקלה על מכאובם של מטופלים. הצוות שלנו, אנשים מסורים שעושים עבודתם נאמנה בכל שעות היממה, הוכה ונחבל, ולא מאמין שלאחר המאמצים שהושקעו בטיפול בחולה, משפחתו גמלה להם בכזו אלימות קשה". 

אירוע אלימות קשה כלפי צוות בבי"ח הדסה הר הצופים (צילום: דוברות הדסה)
אירוע אלימות קשה כלפי צוות בבי"ח הדסה הר הצופים | צילום: דוברות הדסה

מנהלת בית החולים עדכנה אישית את מפקד מחוז בירושלים במשטרה על אירוע האלימות, והוסיפה אמש: "אסור לנו לשקוט ולנוח עד שימוצה איתם הדין באופן המחמיר ביותר. אני עומדת כאן הערב בצער ומחבקת כל אחד ואחת מאנשי הצוות שלנו. נמשיך לעשות כל שניתן כדי למקסם את תחושת המוגנות של הצוות לנוכח אירועי אלימות".

ממשרד הבריאות נמסר: "בעקבות מקרה האלימות הקשה בבית החולים הדסה, משרד הבריאות מביע זעזוע וקורא למערכות האכיפה לפעול ביד קשה אל מול כל מי שבוחר בדרך אלימה. אלימות פיזית או מילולית כלפי אנשי צוות רפואי היא תופעה חמורה. משרד הבריאות יפעל בכל הדרכים האפשריות כדי להבטיח את שלום הצוות והמטופלים. המשרד נמצא בקשר עם הנהלת בית חולים הדסה הר הצופים והצוות המטפל בהתמודדות עם האירוע ותוצאותיו".