איתם מגיני נערך לחתונה עם ארוסתו איילה, אך אמש הוא וחברו תומר מורד נרצחו באכזריות בעת שישבו עם חבריהם בבר בתל אביב. ליאה ארד, אמה של ארוסתו של מגיני, שוחחה היום (שישי) עם עופר חדד וסיפרה על האבדה הגדולה של משפחתם.

"נערכנו לחתונה גדולה, הייתה אמורה להיות חגיגה גדולה בבית שבו יושבים עכשיו שבעה, זה קשה מנשוא", אמרה בצער ליאה וסיפרה על הזוגיות הנפלאה שנגדעה. "הם היו יחד ארבע שנים של אהבה גדולה מאוד וקשר מיוחד מאוד. הוא הציע לה נישואין לפני שבועיים בתהליך שהכין חצי שנה מראש עם ים של אהבה ויצירתיות. הוא עשה הפקה עדינה שתאומת את שניהם כמו שהלב הגדול של איתם יודע".

 

ליאה ארד, אמא של איילה ארד (צילום: חדשות 12)
ליאה ארד, אמא של איילה ארד, ארוסתו של איתם מגיני ז"ל | צילום: חדשות 12

לדבריה, איתם כבר היה בן בית אצלה ושתי המשפחות נקשרו זו בזו בזכות אהבתם של איתם ואיילה: "הוא בן משפחה שלנו לכל דבר ועניין. כשפגשתי אותו לראשונה, אמרתי לאילה שהוא מהגברים הנדירים האלה שהם גם חזקים וגם יודעים להביע רגישות ואהבה - הוא נכנס לנו ללב, לכל מקום שהלך הוא נכנס ללב של אנשים, בצניעות, בפשטות ובאהבה שלו". 

"מיד עזבתי הכול ונסעתי לתל אביב"

בשלב זה החלה לגולל ליאה את ההתרחשויות של ליל אמש אותו החלה בכלל באירוע שהפיקה. "מישהי באה אלי שידעה שאיילה גרה בתל אביב וסיפרה לי שהיה פיגוע. מיד התקשרתי לאיילה ולאיתם ושניהם לא ענו לי, איילה הייתה בממתינה, איתם לא ענה לי בכלל". בשלב זה היא הבינה שמשהו לא כשורה: "אין דבר כזה שהוא לא עונה. אז הסתבר שאיילה התקשרה אליו כמה פעמים והוא לא ענה לה, עוד לא ידעו בשלב הזה איפה זה היה. ברגע שהסתבר שזה היה באותו בר, מיד עזבתי הכול ונסעתי לתל אביב".

 

בשל העוצר שהוטל על תושבי תל אביב, המשיכה ליאה לנסוע לבית החולים איכילוב, "ביקשתי לחפש אותו במיון ושאלו אותי אם יש לי תמונה שלו כי הוא היה בלי ארנק ולא ידעו לזהות אותו. הראיתי להם תמונה שלו ולפי הפנים שלהם הבנתי. לקחו אותי לחדר ממשפחות ואמרו שרופא יבוא אליי ויידבר איתי, רק ביקשתי לדעת אם הוא חי או מת. כשלא קיבלתי תשובה מיד נסעתי לאיילה והתקשרתי לאמו של איתם והתכנסנו".

 

שלושת הנרצחים בפיגוע בדיזנגוף (עיבוד: באדיבות המשפחה)
שלושת הנרצחים בפיגוע בדיזנגוף | עיבוד: באדיבות המשפחה

כעת המשפחות מתאבלות על לכתו של איתם ושל חברו תומר. "איילה לא מדברת הרבה, זה האופי שלה", משתפת ליאה, "כמובן שהיא בעיקר בשוק ולא מבינה איך ממשיכים את החיים מכאן, הם היו מאוד קשורים, אנחנו נעבור הרבה זה לא קל. יושבים פה בחדר בבית חבורה של חברה צעירים בני 28 שאיבדו בשנייה אחת שני חברים טובים שלהם, מלח הארץ".