במשפחתה של פידאא כיוואן, הישראלית שנגזר עליה עונש מוות באיחוד האמירויות בשל סחר בסמים, מתקשים לקבל את גזר הדין של בתם. בשיחה עם N12 אמרה היום (שלישי) אחותה: "היא נפלה קורבן להפללה, לא חשבנו שזה יגיע למצב של גזר דין מוות".

מוקדם יותר היום נודע על גזר הדין שניתן באבו דאבי לפני כמה ימים. כיוואן נעצרה לפני כשנה לאחר שנתפסה עם כחצי ק"ג קוקאין, ומאז התנהל המשפט שלה. לדברי המשפחה, בתם הגיעה לאמירויות בגלל עבודה: "היא הגיעה לדובאי לאחר שקיבלה הצעת עבודה ממשקיע פלסטיני מרמאללה, ושם שכרו עבורה דירה שבה התגוררה שבועיים. היא קיבלה במפתיע משלוח לדירה מאנשים שלא הכירה קודם, והתברר לאחר מכן שמדובר בסמים. המשקיע הפלסטיני שעבדה איתו סיבך אותה בפרשה שאין לה כל קשר אליה. הבת שלנו שיתפה פעולה באופן מלא עם הרשויות בדובאי ובניגוד לפרסומים, היא בעצמה דיווחה לרשויות לאחר שהבינה שנקלעה לתרמית".

פידאא כיואן, נידונה למוות באיחוד האמירויות
פידאא כיוואן, שנעצרה באמירויות

גם אחותה של כיוואן האירה מעט את הפרשה בשיחה עם N12: "כל השנה ניסינו להסתיר את הסיפור הזה כי חששנו לחייה, וחשבנו שבית המשפט יבטל את ההאשמות נגדה. אף פעם לא חשבנו שזה יגיע למצב של גזר דין מוות. עכשיו אנחנו מתכוונים לנהל קמפיין לשחרורה".

לדברי האחות, פידאא "נפלה קורבן לאנשים שהפלילו אותה בסחר בסמים. ממה שאני מכירה, היא הגיעה לעבוד באיחוד האמירויות. היא עובדת כגרפיקאית וצלמת, ויצרה קשר עם פלסטינים מרמאללה שהבטיחו לה עבודה באמירויות. היא הגיעה לשם לפני שנה, ואחרי שבועיים בלבד שם הבנו שהיא נעצרה".

לטענתה, לדירה של כיוואן הגיעו שני פקיסטנים עם שתי מזוודות, ובדיעבד התברר שיש בהן סמים. כיוואן התקשרה למשטרה וסיפרה על כך, ומאז היא עצורה. "אנחנו מבינים שיש עוד מעורב שברח, והוא זה שגרם למעצרה", אמרה האחות. "השלטונות באמירויות מחפשים אותו, ואם ימצאו אותו הוא ישפוך אור על החקירה ויוכל להביא לשחרורה של אחותי".

עו"ד תמי אולמן ועו"ד שאדי סרוג'י פרקליטי (צילום: חדשות 2,  שאדי סרוג'י)
עורכי הדין תמי אולמן ושאדי סרוג'י | צילום: חדשות 2, שאדי סרוג'י

עורכי הדין תמי אולמן ושאדי סרוג'י החלו לייצג את המשפחה, ועו"ד אולמן מסרה: "עכשיו קיבלנו את התיק. אנחנו מטפלים בו ומנסים להבין עוד פרטים על הנסיבות".