ביום הראשון לחול המועד: מאות ישראלים נקתעו במעברי הגבול הירדניים - לאחר שירדן סגרה את גבולותיה היום (ראשון) מסיבה שאיננה ברורה. כ-200 ישראלים נתקעו בצד הירדני לכיוון ישראל, וכ-150 ישראלים נתקעו במעבר הגבול רבין, בדרכם לירדן.

לטענת הירדנים, מעברי הגבולות נסגרו "עקב עומסים" לאחר שכ-3,000 נוסעים חצו אותם משעות הבוקר. עם זאת, הצעד בא מוקדם מן הצפוי - והותיר ישראלים רבים במשך שעות רבות בשמש וללא מים. נכון לשעה זו, המעברים נפתחו והבעיה בגבול נפתרה, לאחר שנעשו מאמצים מול גורמים רשמיים בממלכה להעביר את הישראלים לירדן.

עמית מורן, ישראלית שנתקעה בגבול, סיפרה מוקדם יותר ל-N12: "אתם לא מבינים מה אנחנו עוברים כאן בגבול, יש כאן מאות אנשים שפשוט תקועים פה שעות בלי מים בלי כלום. הם לא נותנים לנו לעבור מישראל לירדן ואנחנו לא יודעים למה. הירדנים פשוט סגרו את המעבר, הם לא נותנים לנו לעבור. אפילו הצד הישראלי לא עוזר לנו בכלום. יש פה נשים בהיריון וילדים קטנים שעומדים שעות בשמש. ביקשנו מים ואפילו לא הביאו לנו, פשוט סיוט אחד גדול - אנחנו בסבל גדול פה".

ניסים עזריאל שנתקע גם הוא בגבול, סיפר ל-N12: "אנחנו פה משעה 12 בצהריים, מאות אנשים וילדים נדחסים פה כמו סרדינים. לא יאומן מה שקורה פה, אנחנו תקועים פה וסובלים פה. אנשים מבוגרים, תינוקות, אנחנו בלי מים ואף אחד לא דואג לנו. אף אחד לא עושה כלום ואנחנו תקועים פה. מה אנחנו אמורים לעשות? אנחנו לא יודעים מה הסוף ואם בכלל נוכל להיכנס לירדן. אני חנוק, גמורים פה. סבל אמיתי, מאות אנשים דחוסים אחד בתוך השני. קטסטרופה מה שקורה פה".

מרשות שדות התעופה נמסר: "נעשים מאמצים מול הצד הירדני להעברת 150 הישראלים שנותרו במעבר הגבול".