דנה לופן, אלמנתו של ברק לופן ז"ל שנרצח בפיגוע הטרור בתל אביב, סיפרה היום (ראשון) על האהבה הגדולה לבן זוגה ועל הקושי להיפרד בנסיבות שכאלו: "הוא היה האבא הכי פעיל שיש, תפקיד חייו בכל מובן. היו לנו חלומות גדולים ביחד". ברק יובא למנוחות בבית העלמין של קיבוץ גינסור ב-17:30.

דנה סיפרה כי ביום הפיגוע ברק יצא להתאוורר ולפגוש את חבריו ברחוב דיזנגוף. "לפני שהוא יצא יובל, הילדה הגדולה, אמרה לו 'איזה חתיך אתה היום אבא'", שיתפה. "הוא נסע באוטובוס, דיברתי איתו בטלפון והוא אמר שהוא בדיוק הגיע. מאז הוא לא ענה".

בת זוגו של ברק דיברה גם על הקשר החזק לקיבוץ גינוסר, בו גדל והתחנך: "בכל פעם שאנחנו מגיעים לבית המדהים של ההורים של בעלי, שאני כמו בת להם, רואים אנשים שהם בלב שלי, ויודעת שהם בלב של ברק. היה לנו ברור שנבנה פה את הבית ואני יודעת כמה זה שימח אותם והם חיכו לו. זה היה צריך לקרות בקרוב. היו לנו חלומות גדולים ביחד".

ברק לופן, נרצח בפיגוע בת"א (צילום: באדיבות המשפחה)
ברק לופן ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה

"הכנרת הייתה בנפשו. היינו באים לפה בשש בבוקר, הוא היה יוצא עם אסף לסיבוב" הוסיפה דנה. "הילדות אהבו את הכינרת מאוד והמקום הזה הצמיח אותו. אי אפשר להסביר את המיוחדות של ברק".

אלמנתו של ברק סיפרה איך בשכונת מגוריהם בגבעת שמואל הותיר ברק את חותמו: "מאות אנשים התאספו, הכירו את ברק מהגינה ומהגנים. הוא היה האבא הכי פעיל שיש. זה היה תפקיד חייו בכל מובן".

דנה שיתפה כיצד סיפרה לבנותיה שאביהן נהרג: "אמרנו לילדות שאבא היה מעורב באירוע מאוד לא רגיל, שהייתה לו פציעה מאוד קשה, ושהרופאים ניסו לעזור לו ושאבא מת", אמרה. "כשאתה מביא ילדים אתה לא חושב שתצטרך לספר להם דבר כזה. אבל הבית שלנו מאוד שמח, שנינו אנשי חינוך עם ערכים גדולים. לילדות יהיה טוב לצד כל הקושי. כשהקטנה שאלה אותי 'אמא, ומה בסוף?', אמרתי לה שהסוף יהיה טוב".

הוריו של ברק לופן ז"ל (צילום: N12)
הוריו של ברק לופן ז"ל | צילום: N12

ברק לופן (35) מת מפצעיו בבית החולים איכילוב למחרת פיגוע הירי ברחוב דיזנגוף בתל אביב, שבו נרצחו גם תומר מורד ואיתם מגיני בני ה-27 מכפר סבא. לופן היה נשוי ואב לשלושה ילדים. הוא היה מאמן נבחרת הקיאקים הפראלימפית, מאמן קיאקים בהפועל תל אביב וחותר קיאקים בעצמו.

לופן היה שותף בשתי נבחרות אולימפיות בבייג'ינג 2008 ובלונדון 2012, זכה במדליית ארד באליפות אירופה ב-2006 למרחק של 200 מ', ושימש כשותפו של המדליסט האולימפי מסידני מיכאל קלגנוב. מאוחר יותר שימש כמאמנה של החותרת הפראלימפית פסקל ברקוביץ' והגיע עימה לגמר פראלימפי בריו 2016.