הפעילה החברתית אורה הרצוג ז"ל, אימו של נשיא המדינה יצחק הרצוג, הובאה היום (רביעי) למנוחות אחרי שהלכה לעולמה שלשום. להלוויה בחלקת גדולי האומה בהר הרצל הגיעו בכירים רבים, ביניהם ראש הממשלה נפתלי בנט. הנשיא הרצוג ספד לאימו: "היו לך שלוש אהבות עצומות בחייך – למשפחה, לישראל ולטעם הטוב".

הרצוג ז"ל עלתה ארצה ממצרים, הייתה אשת ציבור ופעילה חברתית, וייסדה את "המועצה לישראל יפה". היא אף כתבה את הספר "סודות האירוח", שבו לימדה נימוסים והליכות. כמו כן, הייתה רעייתו של נשיא המדינה השישי חיים הרצוג, ונקברה לצידו.

הלוויתה של אורה הרצוג ז"ל (צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90)
הנשיא ואחיו בהלוויה | צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

הנשיא ספד לאימו: "אהבתך הראשונה הייתה לאבא ולמשפחה, היית מקור הכוח והשותפה שלו למסע חייו הבלתי רגיל. השותפות ארוכת השנים ביניכם הייתה סוד ההצלחה של שליחותו של אבא והפכה בעצם לשליחות משותפת של שניכם. לי הענקת את הכינוי בוז'י, כביטוי של אהבת אם אמיתית".

הלוויתה של אורה הרצוג ז"ל (צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90)
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

"אהבתך השנייה הייתה נתונה למדינת ישראל", הוסיף הרצוג. "זו שלמען תקומתה עלית ממצרים, למענה נפצעת קשה בתש"ח, ולמען הצלחתה ושגשוגה פעלת כל חייך בתחומים רבים ומגוונים. בדרכך, היית חלוצה".

"אהבתך השלישית הייתה לטעם הטוב, לאסתטיקה, לאירוח חם ואיכותי, לקבלת הפנים הלבבית, להבנת העולם הגדול. את כל אלה עיבדת לספר רב מכר שלימד דורות של ישראלים איך להתנהל בעולם של קודים מורכבים, של תרבות עשירה, של אירוח, לבוש, נימוסים והליכות, עשרות שנים לפני תוכניות ריאליטי ולייף סטייל של היום".