ננסי שניידר (70), מחלוצות קהילת הלהט"ב בישראל, הותקפה ונפצעה אתמול (חמישי) בשעות הצהריים, סמוך לביתה בתל-אביב. התקרית התרחשה לאחר שהתעמתה עם התוקף, משום שחסם את המדרכה עם הרכב שלו ומנע ממנה מעבר בטוח. 

שניידר, שהלכה באותה שעה לכיוון הבית עם עגלת קניות וכלב, כעסה על כך שאדם העז לחסום את המדרכה עם הרכב. "ראיתי אותו נכנס עם האוטו על המדרכה ממש מולי. הוא פשוט חסם אותי עם הרכב", היא מספרת בשיחה עם mako. "הוא יצא מהרכב ואמרתי לו שזה לא בסדר, אבל הוא התעלם ממני, לא התייחס אלי בכלל. הוא ניגש לדלת האחורית, הוציא משם ילד קטן והלך". 

בשלב זה, שניידר הוציאה את הטלפון שלה והחלה לצלם את התקרית שהפכה לאלימה. "הייתה אישה עם תינוק ביד וילד קטן שיצאה לכביש כי הוא חסם את הדרך. זה מסוכן מאוד", היא נזכרת. "אנשים נוסעים שם במהירות, יכולים להעיף בן אדם". 

הגבר שב לרכב וננסי העירה לו שוב, אך במקום להתנצל על עבירת התנועה ולפנות במהרה את הדרך לה ולשאר הולכי הרגל, הוא התעמת איתה על כך שהיא מצלמת אותו. שניידר, שידעה בחייה מאבקים קשים וכואבים בהרבה לא ויתרה, אז הרים התוקף אבן גדולה וזרק אותה לעברה. 

כפי שניתן לראות בסרטון, שפורסם בעמוד הטוויטר הגאה של דניאל הרשקוביץ, האבן פגעה בכלב וברגלה של שניידר, וגרמה לה לדמם. "עכשיו אני בסדר, הרגל כואבת לי אבל זה יעבור", היא מרגיעה ונזכרת כיצד הגבר ברח מהמקום לאחר התקרית. "איך שהוא ראה את הרגל שלי מדממת הוא פשוט ברח. הגעתי לבית והמטפל שלי עזר לי וחבש אותי. המזל הגדול שלי שהוא לא פגע לכלב שלי בראש. אם הוא היה הורג לי את הכלב אני חושבת שהייתי משתגעת". 

ננסי שניידר (צילום: יונתן בלום)
ננסי שניידר | צילום: יונתן בלום

הבוקר (שישי), הגיעו לביתה של שניידר שוטרים כדי לגבות ממנה עדות. "אני מרגישה קצת יותר רגועה כי המשטרה לקחה את זה לידיים" היא מספרת. "הם באו עד לבית שלי ולקחו את כל הפרטים. אני מקווה שהוא יקבל קנס כבד, שאנשים יתחילו לפחד מלחסום בצורה הזאת את המדרכה. אם היה מגיע איש זקן או נכה על כיסא גלגלים? ליד המדרכה היה מקום שהוא היה יכול לחנות בלי לחסום את המדרכה. אני לא לוקחת לו את הכביש, אז למה שהוא יקח לי את המדרכה? הוא לא יכול לעשות מה שהוא רוצה, בן אדם שמתנהג בצורה הזאת מסכן אנשים אחרים". 

ממשטרת ישראל נמסר: "תוך זמן קצר עם קבלת הדיווח, נעצר החשוד לחקירה בתחנת המשטרה, בסיומה שוחרר בתנאים מגבילים ובהם מעצר בית".

מהאגודה למען הלהט"ב נמסר: "חברת הקהילה היקרה שלנו, ננסי שניידר, מחלוצות המאבק הטרנסי, הותקפה אתמול על ידי אדם שזרק לעברה אבן כשסירב לאפשר לה לעבור על המדרכה. האגודה בקשר עם ננסי ומחזקת אותה ודורשת מהמשטרה למצות את הדין המלא עם התוקף שנעצר"