לרגל החגים פסח, הרמדאן, עיד אל פיטר וחג הפסחא – הנשיא הרצוג ושר המשפטים סער קוראים היום (שני) לציבור הרחב להגיש לבית הנשיא בקשות חנינה, בדגש על כאלה למחיקת הרישום הפלילי.

בהודעת בית הנשיא נכתב: "בחגים אלו, החופפים השנה במועדיהם ומאחדים את אזרחי ישראל מכל הדתות - ימי קדושה, חמלה וחירות, מבקשים נשיא המדינה יצחק הרצוג ושר המשפטים גדעון סער להזכיר לכלל הציבור בישראל, את האפשרות לפנות בבקשות חנינה".

הבקשות ייבחנו על ידי הנשיא הרצוג, ועל פי המדיניות שלו יינתן בין היתר משקל משמעותי לתהליכי שיקום ושינוי – במיוחד בקרב צעירים.

הנשיא הרצוג ממריא (צילום: לע"מ)
יינתן משקל משמעותי לצעירים. הנשיא יצחק הרצוג | צילום: לע"מ

הבקשה צריכה להיות מוגשת על ידי הנידון או נציגו, או באמצעות בן משפחה מדרגה ראשונה. אל הבקשה עליכם לצרף פרטי התקשרות ופרטים אישיים, כמו גם פרטים על העבירה והחלטת בית המשפט. בנוסף, עליכם לצרף מכתב המפרט את נימוקי בקשת החנינה, לרבות הליכי השיקום שביצע המבקש.

אם ברצונכם להגיש בקשה, ניתן לעשות זאת באמצעות טופס מקוון, שניתן למצוא באתר האינטרנט של בית הנשיא – שכדי להגיע אליו עליכם ללחוץ כאן. אפשר גם לעשות זאת דרך אתר מחלקת חנינות במשרד המשפטים – כדי להגיע אליו, לחצו כאן. דרך נוספת להגיש בקשת חנינה היא הדואר האלקטרוני Haninot@president.gov.il, או בדואר רגיל לכתובת: רחוב הנשיא 3, ירושלים. דרך שלישית היא לשלוח פקס למספר 02-5887225.

בתיקי משטרה סגורים, שלא הובילו להגשת כתב אישום או גזר דין בתיק פלילי – ניתן לפנות ל למדור מידע פלילי במשטרת ישראל בטלפון 02-5429757, 02-5429672 או בפקס 02-5429144 או בדואר אלקטרוני שכתובתו bitul-rishum@police.gov.il