יומיים לאחר שבני המשפחה התבצרו בביתם עם בלוני גז, כוחות המשטרה הפתיעו הלילה (בין שלישי לרביעי) את משפחת סאלחייה ופינו אותם מביתם בשכונת שייח' ג'ראח במזרח ירושלים. המשפחה פונתה מן השטח לאחר החלטה של בית המשפט המחוזי בעיר לפיה יש להקים בשטח הציבורי שעליו יושב הבית בית ספר לחינוך מיוחד ושישה גני ילדים.

הפינוי החל בשעות הלילה ועד מהרה השוטרים החלו לעשות שימוש באמצעים לפיזור הפגנות כמו רימוני הלם. בני המשפחה נעצרו והורחקו מן המקום וכלי הריסה הנדסיים נכנסו פנימה אל הרחוב. בסך הכול נעצרו 18 איש במהלך הפעילות.

פינוי משפחת סלאחייה בשכונת שייח ג'ראח במזרח ירושלים
כוחות המשטרה במקום
פינוי משפחת סלאחייה בשכונת שייח ג'ראח במזרח ירושלים
כוחות המשטרה במקום

מהמשטרה נמסר כי היא עצרה מספר אנשים שהתבצרו במבנה ושהו בו בניגוד לחוק, חלקם בחשד להפרת צו בית משפט, התבצרות אלימה והפרת הסדר הציבורי. במשטרה ציינו כי במהלך הפעילות לא נרשמו אירועים חריגים.

הפעילות בוצעה במטרה לממש את הצו השיפוטי שניתן ע"י בימ"ש, באמצעות משטרת ישראל נציגי עיריית ירושלים ובשיתוף גורמי הרווחה, זאת בתום היערכות ואישור תכניות של מפקד מחוז ירושלים.

כבר לפני כשנה, הורה בית המשפט המחוזי בירושלים למשפחה לפנות את המקרקעין המיועדים לצרכי ציבור, לטובת הקמת בית ספר לחינוך מיוחד שאמור לשרת את תושבי השכונה. על פי הודעת המשטרה, "מאז מתן פסק הדין, ניתנו אין ספור הזדמנויות למשפחה למסור את המקרקעין בהסכמה, אולם הם סירבו לעשות כן, גם לאחר מתן ארכות, פגישות וניסיונות הידברות חוזרים ונשנים מצד עיריית ירושלים. לכן, עיריית ירושלים פעלה כפי שהורה בית המשפט ומימשה את הצווים שהוציא בית המשפט".

התבצרות המשפחה בשכונת שייח' ג'ראח
המשפחה מתבצרת בביתה עם בלוני גז, שלשום

מקבוצת free Jerusalem נמסר בתגובה: "‏פינוי משפחת סאלחייה, באלימות קשה, תוך מעצר של המשפחה ופעילים במקום, הוא עליית מדרגה במדיניות הכיבוש והנישול של פלסטינים מבתיהם. הוא קרה ב3- בלילה בדיוק בשביל שלא נהיה שם: הפעילים, התקשורת, העולם. בדיוק בשביל שלא יראו להם את הכיבוש, את הגזענות ואת הנישול. זה לא יעזור להם. את העוול הזה אי אפשר להסתיר".

ח"כ איתמר בן גביר אמר בתגובה על פינוי המשפחה: "מברך את עיריית ירושלים ומשטרת ישראל על צעד של הפגנת משילות בשמעון הצדיק, אולם זו רק ההתחלה ואסור לעצור. יש במקום מבנים רבים שצריך לפנות ופולשים רבים שצריך להבהיר להם שישראל היא מדינת חוק. המדינה חייבת להפגין משילות קודם כל בירושלים ולא לאפשר לפורעי החוק לאיים על מדינת ישראל".