שיחה חריגה: שופט בית המשפט המחוזי אשר קולה, ראש הרכב השופטים במשפט החוזר של רומן זדורוב שנאשם ברצח תאיר ראדה, שוחח לפני כשבוע עם דובר הפרקליטות והתלונן באוזניו על היחס התקשורתי שהוא מקבל – כך דיווחנו לראשונה הערב (שבת) ב"חדשות סוף השבוע".

הקשר בין השופט לבין דובר הפרקליטות נועם שרביט הלך דרך בנו של השופט קולה, שיש לו היכרות מוקדמת עם שרביט. במהלך השיחה התלונן השופט על כך שלדבריו הפרקליטות מקיימת נגדו תדרוכים לתקשורת. לאחר השיחה, שארכה כמה דקות, הבין הדובר שמדובר באירוע חריג והביא את הדברים לידיעתו של פרקליט המדינה עמית איסמן.

השופט אשר קולה (צילום: n12)
שיחה תמוהה עם דובר הפרקליטות, השופט אשר קולה | צילום: n12

הצדדים עודכנו באיחור

איסמן הבין מיד שמדובר באירוע נפיץ, הסביר שאינו מעוניין לשמוע מה היה בשיחה והעביר עדכון לבית המשפט. בעקבות כך התברר כי צמד השופטים שמכהנים בתיק לצדו של קולה, דני צרפתי ותמר נסים שי, כלל לא ידעו על השיחה. כמו כן, גם סנגוריו של זדורוב לא עודכנו עליה מראש. יש לציין שהעובדה ששופט מדבר עם אחד הצדדים ללא ידיעתם של המעורבים הנוספים במשפט, ושלא בפני בית המשפט, היא חריגה וספק תמוהה. בעקבות השיחה הדובר נועם שרביט משך ידו מהתיק והפסיק לטפל בהתנהלות התביעה במשפט.

במהלך הדיונים עמד השופט קולה לצד ההגנה והפגין גישה אקטיביסטית. הוא הביע את דעתו ושאל שאלות רבות, ולפני כשבוע טענה התובעת שהשופט "הרס את קו ההגנה שלה ואת קו החקירה החוזרת שלה בגלל דברים שאמר לזדורוב לומר והכניס לפיו".

מהרשות השופטת נמסר בתגובה: "ככל שיוגשו בקשות בהמשך להודעת הפרקליטות שהוגשה לבית המשפט בעקבות שיחת הטלפון שהתקיימה בין השופט לנציג דוברות משרד המשפטים הן יטופלו במסגרת ההליך המשפטי".