קו הטיסות הישיר מנתב"ג לשארם א'-שיח' שיפעל כבר בחול המועד פסח שימח לא מעט ישראלים שנוהגים לנפוש בחצי האי, ואמש (חמישי) התברר מי הדמות המפתיעה שקידמה מאוד את המהלך מאחורי הקלעים. 

מתברר כי הכוח המניע מאחורי הסכם התעופה הוא לא אחר מאשר שר האוצר לשעבר משה כחלון, שהוביל להסכמות כבר לפני חודשיים במשלחת של אנשי עסקים ששהו בשארם. גורמים מדיניים אכן מאשרים שלכחלון תרומה דרמטית בקידום ההסכם. 

משה כחלון  (צילום: עודד קרני, מגזין פורטאר)
כחלון | צילום: עודד קרני, מגזין פורטאר

הדיווח על הקו הישיר לסיני הגיע על אף שעדיין קיימת אזהרת המסע לדרום סיני וההמלצה לישראלים שלא להגיע לשם. "לאור פעילות מחוז סיני של דאעש בחלקו הצפוני של סיני, קיים חשש כי פעילי הארגון ינסו לפגוע ביעדים שונים, ובהם יעדי תיירות בדרום סיני אותם פוקדים ישראלים רבים. יוזכר כי הנהגת הארגון איימה בעבר כמה פעמים על ישראל וישראלים", כתבו במטה ללוחמה בטרור. 

כאמור, הטיסות בין שתי המדינות בקו ישיר צפויות להתחיל כבר בחודש הבא, במהלך חול המועד פסח. על המתווה סוכם שלשום במצרים בין גורמי מקצוע בממשל המצרי ובין משלחת ישראלית למדינה.

תוכנית הפעלת הקו התאפשרה גם בזכות שיתוף פעולה בין השב"כ, המל"ל וגורמים נוספים בממשל המצרי, שסיכמו ביחד על מתווה אבטחה שיאפשר את הפעלת הקו. מלשכת ראש הממשלה נמסר שהנושא נדון בפגישתם של בנט עם נשיא מצרים, עבד אל-פתאח א-סיסי, שנערכה בעיר שארם א-שיח', בחודש ספטמבר האחרון.