שום דבר לא יעצור אותו: ינון בן שמחון, בן 13, לא מפחד לספר על הקשיים בעקבות מחלת הדושן איתה הוא מתמודד. מדובר במחלה שמחמירה עם הזמן, ומדרדרת את מצבם של אלה שחולים בה. "שנתיים נשארתי בבית בגלל הקורונה, ועכשיו בגלל המחלה".

"זאת מחלה של ניוון שרירים שככל שהזמן עובר השרירים שלך נהיים יותר ויותר חלשים,אתה כבר מתקשה  לעשות דברים". ינון מתגורר עם אמו בדירת עמיגור לא מאוד מונגשת, מה שלא מאפשר לו לצאת החוצה מאז שהמחלה החמירה.

הילד ינון, חולה במחלת הדושן (צילום: חדשות 12)
"עשו אותי מאושר", ינון בדרך לבר המצווה | צילום: חדשות 12

בשבוע שעבר, המתנדבים שמלווים אותו מבית הגלגלים התגייסו כדי לחגוג לו בר מצווה, יחד עם בעלי מקצוע שעשו זאת גם הם בהתנדבות. שישה בתים של העמותה מפוזרים ברחבי הארץ, אליהם מגיעים צעירים עם מוגבלות. "המטרה של העמותה היא לאפשר לילדים צעירים ובוגרים צעירים שמתמודדים עם מוגבלויות פיזיות מורכבות, לחיות את החיים שהם רוצים לחיות", אומר יואב שדמי, מנהל הבית הצפוני של בית הגלגלים. 

אחרי יום ארוך של הכנות, החגיגה הגדולה החלה. הקשיים היום-יומיים פינו לרגע את מקומם לטובת רגעי השמחה. "האמת, אני מאוד נרגש. בכל זאת, לא בכל שנה חוגגים בר מצווה", אמר ינון לאורחים שהגיעו לחגיגה. "תודה על השתתפותכם באירוע, והמון תודה על המתנות בכניסה"

הילד ינון, חולה במחלת הדושן (צילום: חדשות 12)
"לראות אותו פורח זה ממלא", ינון בחגיגות | צילום: חדשות 12

שני שרה, מתנדבת בבית הגלגלים, מספרת על תחושת השמחה שחוותה כשראתה את ינון מאושר בבר המצווה שלו: "שנתיים ומשהו הוא לא הולך לבית הספר. לראות אותו ככה פורח ונהנה ובאמת מתרגש בעצמו מכל הסיטואציה, זה ממלא", אומרת שני בחיוך. "בהתחלה לא רציתי לחגוג.עכשיו אני חוגג,הם עשו אותי מאושר - ובזכותם אני שמח", אומר ינון.