אירוע מוזר התרחש אתמול (ראשון) במתנ"ס באלעד, כשמנהל המקום החליט לגרש נשים שהצטופפו בחוץ על ידי התזת מים באמצעות זרנוק. לדבריו, הוא ניסה למנוע אסון שעלול היה להיגרם בעקבות העומס, אך הנשים שהיו במקום טוענות כי לא הייתה שום סכנה, ושהן בסך הכול קיוו לקנות כרטיסים למופע סטנד-אפ שהתקיים בפנים.

בתיעוד שהגיע מהתקרית, נראה מנהל המתנ"ס מנחם אוחז בצינור מים ומתיז על הנשים, ואלו בתגובה נבהלות וצועקות. בשיחה של חדשות 12 עם מנחם, הוא ניסה להסביר את מעשיו. "בן אדם אחד מול 1,500 שדוחפים את המאבטחים, דוחפים את כולם, דוחפים את המחסומים - ואנחנו רואים את אסון מירון מול העיניים", טען. כשנשאל אם הוא מסכים שהתיעוד נראה לא טוב, השיב בפשטות: "זה נראה מצוין".

מרים לוי, אחת הנשים שהייתה במקום ונרטבה ברגליה, טוענת כי היא לא ראתה שום סכנה שגרמה למנהל לפעול כפי שבחר. "היו שם באמת הרבה בנות אבל המעשה היה חסר מחשבה מוקדמת", שחזרה בריאיון לרפי רשף. "ברגע שהוא גמר להתיז את המים הוא נעלם, ואז היה את הדוחס הרציני כי בבת אחת הייתה התקהלות צפופה עד השער מה שלא היה קודם. אז הוא נעלם. בשניות האלה הייתה אולי יותר סכנה".

עוד הוסיפה: "זה היה שטח מאוד רחב, אולי בצמוד לגדרות הייתה התקהלות כי הייתה נהירה של אנשים שעדיין חשבו שהם יכולים לקנות כרטיסים. לא ברמה של צפיפות היסטרית, ממש לא".

"באותן שניות כולן נבהלו", המשיכה. "פשוט הלכו אחורה, כי זה היה משהו פתאומי ומבהיל ואף אחת לא רצתה להירטב. כולן הגיעו לבושות ומזג האוויר לא חמים במיוחד ככה שאף אחת לא רצתה להירטב".

מרים סיפרה כי המשטרה סגרה את האירוע עם הגעתה: "השוטרים קראו לפנות את המקום שוב ושוב אבל עמדנו ופטפנו אחת עם השנייה בלי להפריע לאף אחד, הדלת הייתה סגורה והמופע כבר התחיל בהנאה רבה למי שכן הצליחה לראות".