האבל הכבד: אמש (שבת) הובאו למנוחות שני הילדים שנהרגו בתאונת הדרכים הקטלנית בצומת עופרים בבנימין - הללי מעודד בת ה-9, שמותה נקבע בבית החולים בסוף השבוע, ואחיה בן ה-3 טוב ראי מעודד, שמותו נקבע בזירה. זוג ההורים יניב והודיה, שנפצעו קשה בתאונה, לא יכלו להגיע להלווייה: האם הוכנסה לניתוח בזמן שילדיה הובאו למנוחות. איתם נטמן גם העובר שנשאה האם בבטנה בזמן התאונה - ולא שרד. לעובר שלא שרד הוענק היום שם - מלאכי. מתנדבי ארגון "זקא ישראל" מלווים את המשפחה בשעתם הקשה.

משפחת מעודד ששני ילדיה נהרגו בתאונה‎ (צילום: באדיבות המשפחה)
משפחת מעודד ששני ילדיה נהרגו בתאונה‎ | צילום: באדיבות המשפחה

ישי ראוכברגר, אחיה של הודיה שהוא גם פרמדיק בכיר במד"א, עודכן על התאונה בקבוצות הוואטסאפ המבצעיות של מד"א וסייע בזיהוי הנפגעים. "במהלך האירוע ההורים החלו להעלות חששות. התחברתי לאנשים שלנו ממד"א בשטח ולפי התמונות ששלחו לי מהזירה ממוקד איילון ולפי המספר של הרכב שבו יש מדבקה 'חשמל מיזוג רחובות' נתתי להם שמות. כשענו לי צור קשר - הבנתי שהגרוע מכל קרה ואני עדכנתי את ההורים שלי". לדבריו "אין מי שישב שבעה על הילדים".

האב יניב, מחנך כיתה י"ב בבית ספר ניצני עוז בבית שמש, מאושפז בבית החולים בילינסון במצב קשה. האם הודיה, גם היא במצב קשה מאז התאונה, הוכנסה לניתוח בבית החולים שיבא תל השומר.

בני המשפחה עברו רק השבוע מרחובות לביתם החדש בברוכין. ביישוב התקשו לעכל את הבשורה - וביקשו מהציבור לשאת תפילה להחלמת ההורים: "הודיה בת אסתר ויניב בן אהובה לצערנו נמצאים במצב קשה וזקוקים לתפילות".

4 הרוגים בתאונה קשה בבנימין (צילום: מד"א)
זירת התאונה בבנימין | צילום: מד"א

באותה התאונה נהרגו גם שני פלסטינים - אחמד וזיאד שלש, בני 17 ו-19 מהכפר שקבא הסמוך לרמאללה. מהחקירה הראשונית עולה כי הרכב הפלסטיני, שהורד בעבר מהכביש ("משטובא"), הגיע מכיוון שקבא וביצע ככל הנראה פרסה לא חוקית בקו הפרדה רצוף. רכבה של משפחת מעודד, שהגיע מהנתיב הנגדי ונסע לכיוון מודיעין עילית, התנגש בדופן של הרכב הפלסטיני בזמן הפרסה. רב-פקד גליל אליהו, קצין בוחני התנועה של מחוז ש"י ציין: "אנו פועלים במטרה למצות את חקירת נסיבות התאונה הטרגית".

4 הרוגים בתאונה קשה בבנימין (צילום: דוברות המשטרה)
הזירה בצומת עופרים | צילום: דוברות המשטרה

 

סב המשפחה, שיקי, ספד לנכדיו: "היום בפעם הראשונה היה קשה לי להתפלל שחרית. איך אפשר לומר דברים כששני הנכדים הטהורים והזכים מונחים כאן לפנינו? הלב נקרע ודומע מלהבין אסון שכזה. הרוע התגבר בשבת קודש, סיים את חייהם ופצע בצורה כה קשה את יניב והודיה, נתפלל לרפואתם. כמה סקרנות הייתה לילדים האלה. לחיוך השובב של הללי ולצחוק של טובוש, השם נתן והשם לקח".

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, ספד לילדים בלווייתם. "בחג האורות, כבה האור. משפחת השומרון קהילת ברוכין ועם ישראל כולו מתאבל על שתי נשמות טהורות וכל עם ישראל מתפלל לרפואת הוריכם יניב והודיה", אמר והוסיף "אנחנו מבטיחים להיות תמיד עם המשפחה, ללוות ולסייע".