בקרב חוקרי היחידה המרכזית שעליה הוטלה חקירת החיסול, מתחזקת ההערכה בשלב זה שארגון פשע גדול עומד מאחורי הרצח של אלדד פרי בגיל 44 ברחובות - כך פרסמנו אמש (שבת) בחדשות סוף השבוע. ההערכה של בלשי היחידה המרכזית נשענת על צילומים מתוך מצלמות אבטחה שאספו לאחר הרצח - בעיקר מעיריית רחובות.

אמנם לא נעצרו חשודים, אך דרך החומרים שהתקבלו החוקרים הצליחו לשחזר את המסלול של המתנקש. לאחר השגת ההקלטות החוקרים ערכו סיור בשכונה באזור השפלה, שם חיפשו את הקטנוע שבו השתמש החשוד במהלך הרצח.

רצח יזם הנדל"ן אלדד פרי  (צילום: פלאש 90)
תיעוד: זירת הרצח ברחובות | צילום: פלאש 90

למרות ההתקדמות בחקירה, לחוקרים עדיין לא ברור אם היה מדובר בסכסוך אישי בין הארגון לפרי או שמדובר בחיסול שהוזמן במטרה להתנקש באיש העסקים. כאמור עד כה לא נעצרו חשודים, אבל יש בידי החוקרים קצה חוט של ממש.

בשנה האחרונה אלדד פרי ז"ל עמד במרכזה של פרשת ענק שטלטלה את עולם קבוצות הרכישה בישראל - והותירה אלפי רוכשי דירות עם חשש כבד לכספם. פרי, בניגוד לחוק, ייצר מצג שווא של קבוצת רכישה ולא נתן לרוכשים ערבויות.

יותר משנה אחרי הקריסה: מה מצבה של פרי נדל"ן?

החובות של חברת פרי נדלן עומדים על סך 3 מיליארד שקלים. כיום החברה מחזיקה ב19 מיזמי נדל"ן - מתוכם 12 שטרם הושלמו. כ-2,000 רוכשים מחכים שיסתיים תהליך שיקום החברה כאשר חלקם יקבלו דירה, שעליה יאלצו לשלם מאות אלפי שקלים יותר מהסכום שהובטח להם. אחרים יקבלו בחזרה חלק מהכסף שהשקיעו.

מזה שנה שהחברה נמצאת בניהול של נאמנים - עמוק בתוך הליך שיקום. אך לגבי החובות האישיים של אלדד- המצב קצת שונה. החובות, שעליהם פרי היה ערב באופן אישי, עומדים על 324 מיליון שקלים. הוכן מתווה להחזר שכרגע לא ברור מה יעלה בגורלו.

מאות משתתפים בהלוויית אלדד פרי בבית העלמין הר הזית (צילום: חדשות  12)
מאות משתתפים בהלוויית אלדד פרי בבית העלמין הר הזיתים בירושלים | צילום: חדשות 12
מאות משתתפים בהלוויית אלדד פרי בבית העלמין הר הזית (צילום: חדשות  12)
מאות משתתפים בהלוויית אלדד פרי בבית העלמין הר הזיתים בירושלים | צילום: חדשות 12

אמש מאות ליוו את פרי בדרכו האחרונה בבית העלמין הר הזיתים בירושלים. אחד מבניו ספד: "תודה שהיית האבא של כולנו. תודה שהיית מורה הדרך של כולנו. היית מחבר בין כולנו. תמיד רצית שכל השבתות נהיה ביחד".

"דאגת לכולם, לכל המשפחה", הוסיף הבן בהספד. "לא רצית לגרום צער לאף אחד. כל הגודל שלך, והלב שלך יותר גדול. תמיד רצית לתת יותר ממה שיכולת. דאגת לאנשים כאילו זה המשפחה שלך. אתה הבן אדם הכי חזק, הכי חכם, הכי יפה, הכי טוב. מבטיח לך שלא נתפרק. אני אוהב אותך אבא וכבר מתגעגע".