"צעדת השרמוטות" יצאה לדרך היום (שישי) זו השנה התשיעית ברציפות, בהשתתפות מאות נשים. ברכה ברד, מנכ"לית תנועת כולן, שעומדת מאחורי הצעדה: "צעדת השרמוטות היא המקום שבו אנחנו מחזירות לעצמנו את הכוח ואומרות לעולם: 'אני יכולה להתנהג ולעשות מה שאני רוצה, זו אף פעם לא הזמנה לאונס'".

צעדת "השרמוטות" בתל אביב (צילום: תנועת "כולן")
צעדת "השרמוטות" בתל אביב | צילום: תנועת "כולן"הצעדה יצאה לדרכה בכיכר אתרים ונמשכה עד לכיכר הבימה. המפגינות צועדות תחת הכותרת #מאמינהלך והסיסמה: "שום דבר הוא לא הזמנה לאונס". הצעדה אורגנה על ידי תנועת כולן, שפועלת בשנים האחרונות להשמיע לציבור את קולן של נפגעות האלימות המינית ומארגנת מחאות ציבוריות נגד תופעת האשמת הנפגעות והנפגעים מתקיפות מיניות.

צעדת "השרמוטות" בתל אביב (צילום: תנועת "כולן")
צעדת "השרמוטות" בתל אביב | צילום: תנועת "כולן"ברכה ברד, מנכ"לית התנועה, אמרה: "התכנסנו כאן היום אלפי א.נשים שמאמינות שהגיע הזמן להפסיק את התרבות המאשימה, ולהתחיל להאמין לנפגעות. אנחנו כאן לצעוק בשביל כל מי שלא היה לה קול, בשביל כל מי שעדיין אין לה. שום דבר הוא לא הזמנה לאונס, ואף אחת לא אשמה שפגעו בה. קהילת השרמוטות היא הסיבה שאנחנו בתנועת כולן פועלות כל השנה להיאבק לשינוי השיח הציבורי, ואנחנו נמשיך להיות כאן בשביל כל אחת שצריכה את זה. קולן של הנפגעות חייב להישמע, הגיע הזמן".