בתקופה האחרונה נרשם זינוק חד במספר התאונות שבהם היו מעורבים קורקינטים ואופניים חשמליים. את ההשלכות לכך מרגישים על בשרם בכל יום הן הולכי רגל והן נהגים ורוכבי דו גלגלי, בעיקר ברחובות תל אביב. על אף הפגיעות בגוף, ואף בנפש - מעדויות שהגיעו לחדשות 12 מכמה שוטרים, דווקא עכשיו בחלק מהערים מפסיקים לחלק דוחות לרוכבים המסוכנים.

שוטר מחוז תל-אביב ששוחח עם חדשות 12 מספר כי כבר אחרי מספר חודשים מתחילת 2021 המחוז הגיע ליעדים השנתיים שלו בכול הנוגע לקורקינטים ואופניים חשמליים, ועל כן קיבלו השוטרים הוראה להפסיק את האכיפה בעבירות של כלים אלו.

קורקינט חשמלי (צילום: 123RF‏)
"מי שמבצע אכיפה מקבל בראש" | צילום: 123RF‏

"בחודשים הראשונים נתנו המון דוחות, וממאי קיבלנו הוראה להפסיק - מהסיבה הפשוטה שנתנו כל-כך הרבה דוחות שמילאנו כבר את המכסה", מספר השוטר. "אין יותר דוחות לא לקורקינטים לא לאופניים חשמליים על שום עבירה".

"ולא רק זה", מפרט השוטר. "שוטר שעושה אכיפה מקבל בראש. מה שמעניין היום במשטרה זה הטבלאות, לא מעניין אותם מה קורה בכבישים. כל יום אני רואה מול העיניים שלי 30 עבירות ואסור לי לתת להם דוח כי אני אקבל בראש".

תגובת המשטרה: "מדובר בטענות שקריות החסרות כל אחיזה במציאות, שנאמרו לכאורה מגורם אנונימי חסר זהות או תוקף, והן אינן עולות בקנה אחד עם מדיניות האכיפה של משטרת ישראל בכלל והנחיות מפקד המחוז בפרט. נדגיש, כי מיקוד האכיפה בנושא רוכבי דו גלגלי חשמליים בת"א, בהתאמה למעורבותם בתאונות דרכים קשות, הביא לעליה ניכרת בכמות הדוחות בשנה הנוכחית, למען בטחון כלל משתמשי הדרך וזאת כאמור בניגוד לנטען בפנייתך".