התנגשות קטלנית אירעה היום (שישי) בכביש 465 בצומת עופרים, סמוך לנווה צוף, בין רכב פלסטיני לרכב ישראלי. מד"א קבע את מותם של שלושה נפגעים, ומסוק של צה"ל פינה שלושה פצועים במצב אנוש וקשה לבתי החולים בילינסון ושיבא תל השומר.

4 הרוגים בתאונה קשה בבנימין (צילום: דוברות המשטרה)
תיעוד מהזירה בצומת עופרים | צילום: דוברות המשטרה

כל פעולות החילוץ הושלמו. בקרב ההרוגים ישנם שני פלסטינים ברכב האחד - אחמד וזיאד שלש, בני 17 ו-19 מהכפר שקבא הסמוך לרמאללה. ילד ישראלי בן 6 נהרג ברכב השני שהכיל את יתר משפחתו, שנפצעה קשה - האם, בת 34 בהריון מתקדם עם חבלת ראש במצב קשה, האחות בת ה-9 במצב אנוש עם פגיעה רב-מערכתית, והאב כבן 30 במצב קשה מאוד עם פגיעה רב-מערכתית גם הוא. מבית החולים בילינסון נמסר כי הרופאים נלחמים על חייהם של האב ובתו.

ההרוגים הפלסטינים בתאונה - אחמד וזיאד שלש
ההרוגים הפלסטינים בתאונה: אחמד וזיאד שלש

מהחקירה הראשונית עולה כי הרכב הפלסטיני שהגיע מכיוון הכפר שקבא ביצע ככל הנראה פרסה לא חוקית בקו הפרדה רצוף. כתוצאה מכך, המשפחה הישראלית שהגיעה מהנתיב הנגדי ונסעה לכיוון מודיעין עילית – התנגשה עם רכבה בדופן של הרכב הפלסטיני בזמן שזה ביצע פרסה.

מבדיקה שנערכה הרכב הפלסטיני נחשב "משטובה" - רכב שהורד לפירוק ואסור בשימוש. רב-פקד גליל אליהו, קצין בוחני התנועה של מחוז ש"י ציין: "גם בשעה זו אנו פועלים במטרה למצות את חקירת נסיבות התאונה הטרגית".

תאונה קשה בבנימין (צילום: הצלה יו"ש)
התאונה בבנימין | צילום: הצלה יו"ש

בזירה לקחו חלק כוחות משטרה לצד מסוק צבאי שהוזנק למקום ופינה את הפצועים לבתי החולים. בתוך כך, הציר חסום לפי שעה ומתבצעות פעולות לפנות את שני כלי הרכב מהדרך. בוחני התנועה פועלים במקום לחקירת נסיבות התאונה.

4 הרוגים בתאונה קשה בבנימין (צילום: מד"א)
זירת התאונה בצומת עופרים | צילום: מד"א

"צוותים גדולים של מד"א וכוחות הרפואה של צה"ל הגיעו לזירת האירוע והחלו מייד בבדיקות רפואיות לפצועים שהיו לכודים ברכבים", מסר מנהל מרחב ירקון במד"א דורי חיים. "שני הפצועים הפלסטינים היו מחוסרי הכרה, ללא דופק וללא נשימה, ולבסוף נקבע מותם".

תאונה קשה בבנימין (צילום: הצלה יו"ש)
הכביש שבו התרחשה התאונה | צילום: הצלה יו"ש

"מהרכב השני חילצנו בסיוע כוחות הכיבוי ארבעה פצועים - בן 6 שהיה ללא סימני חיים ונקבע מותו, בת 9 שהייתה מחוסרת הכרה וסבלה מפגיעה אנושה - אשר הייתה ללא דופק וללא נשימה ופונתה לבית החולים בילינסון לאחר פעולות החייאה ממושכות כשמצבה קריטי. פרט אליהם, יש גבר ואישה בשנות ה-30 לחייהם שנפגעו באורח קשה מאוד והיו בהכרה מעורפלת. העברנו אותם לניידות טיפול נמרץ ופינינו אותם לבתי החולים שיבא תל השומר ובילינסון".

יום קטלני בדרכים

מוקדם יותר היום נקבע מותו של נהג טרקטור בן 47 שהתהפך בתאונת דרכים עצמית בדרך עפר בין עראבה לכביש 7955. לפני כן נקבע מותו של גבר כבן 50 שהתהפך עם רכבו בכביש 40 סמוך לצומת אוהלים.

הבוקר נפגע רוכב אופנוע בן 39 מרכב בכביש 35 בצומת בית גוברין. צוות מד"א פינה אותו לבית החולים הדסה עין כרם במצב קשה ולא יציב עם פגיעה רב-מערכתית. עוד הבוקר נפגעה הולכת רגל כבת 70 מאופנוע ברחוב יחזקאל שבעיר ומצבה קשה עם חבלת ראש. אחר הצוהריים נפצע קשה רוכב אופניים חשמליים בן 36 במהלך רכיבה ברחוב רוקח שברמת גן. צוות מד"א פינה אותו לבית החולים איכילוב עם פגיעה רב-מערכתית.