תינוקת בת שנה מתה היום (רביעי) לאחר שנשכחה זמן רב ברכב ביישוב מתן שבמועצה האזורית דרום השרון. היא אותרה מחוסרת הכרה ברכב, והרופאים בבית החולים מאיר שבכפר סבא נאלצו לקבוע את מותה בתום פעולות החייאה ממושכות.

מהחקירה הראשונית עולה כי בן משפחה לקח את הפעוטה ב-08:30 לגן. מסיבה שאינה ברורה הוא לא הוציא אותה מהרכב, חזר עם המכונית הביתה ואחר הצוהריים כשהתכוון להחזיר אותה הביתה - מצא אותה לחרדתו ברכב מחוסרת הכרה וללא דופק. בשלב זה, הוא הזעיק את מד"א. גם עדי ראייה סיפרו ל-N12 כי הפעוטה נותרה ברכב ככל הנראה משעות הבוקר עוד בטרם נלקחה לגן הילדים.

מהמועצה האזורית דרום השרון נמסר כי הם משתתפים בצערה הכבד של המשפחה ויסייעו במה שניתן.

"הפעוטה הייתה מחוסרת הכרה וחמה מאוד למגע", אמרה פרמדיקית מד"א סטלה מנור שהגיעה לזירה. "ציינו בפנינו שהיא הייתה זמן ממושך ברכב סגור. הענקנו לה טיפול רפואי וביצענו פעולות החייאה מתקדמות שכללו הנשמות, עיסויים ומתן תרופות. הכנסנו אותה לניידת טיפול נמרץ ופינינו אותה במצב קריטי לבית החולים תוך המשך ביצוע פעולות ההחייאה. לצערנו אחרי מאמצים רבים של הצוות הרפואי בבית החולים הם נאלצו לקבוע את מותה".

לפי נתוני ארגון בטרם לבטיחות ילדים: בעשור האחרון (2010-2020) מתו 39 ילדים כתוצאה משכחה או הילכדות ברכב. עד כה, מתחילת 2021 מתו 6 ילדים כתוצאה מסיבות אלו.

אורלי סילבינגר, מנכ"לית ארגון בטרם לבטיחות ילדים: "מחקרים מראים ששכחה ברכב יכולה לקרות לכל אחד ולכל אחת מאתנו בשל נתק בזכרון שגורם לנו לשכוח גם את הדבר היקר לנו ביותר. לרוב זה קורה בגלל עייפות, לחץ, יציאה מהשגרה או הסחת דעת. בחודש מרץ תכנס לתוקף התקנה המחייבת כל מי שמסיע ילדים מתחת לגיל 4 להתקין ברכב מערכת חכמה למניעת שכחה ברכב. אנחנו קוראים להורים, אל תגידו לי זה לא יקרה וממליצים להקדים ולהתקין מערכת מתאימה. לצד זאת, חשוב לזכור שאף מערכת אינה תחליף להתנהגות בטוחה ולאימוץ הרגל מציל חיים - בסוף כל נסיעה פותחים את הדלתות האחוריות לוודא שאין אף אחד ברכב או מתקשרים לבן או בת הזוג בכל פעם שמגיעים ליעד".