"נכבה אור גדול": הערב (שבת) נקבע בבית החולים בילינסון מותה של הללי מעודד בת ה-9, שנפצעה אתמול אנושות בתאונת הדרכים הקטלנית בצומת עופרים בבנימין - יומיים בלבד לאחר שהמשפחה עברה דירה מרחובות. אחיה בן ה-3 טוב ראי נהרג בזירת התאונה, והוריהם הודיה ויניב מאושפזים במצב קשה. 

באותה התאונה נהרגו גם שני פלסטינים - אחמד וזיאד שלש, בני 17 ו-19 מהכפר שקבא הסמוך לרמאללה. מהחקירה הראשונית עולה כי הרכב הפלסטיני שהגיע מכיוון הכפר שקבא ביצע ככל הנראה פרסה לא חוקית בקו הפרדה רצוף. כתוצאה מכך, המשפחה הישראלית שהגיעה מהנתיב הנגדי ונסעה לכיוון מודיעין עילית – התנגשה עם רכבה בדופן של הרכב הפלסטיני בזמן שזה ביצע פרסה.

"הלב נשבר על שני הילדים הרכים"

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן הביע צער על האסון הנורא: "בעיצומו של חג האורות נכבה אור כל כך גדול, כל משפחת השומרון ועם ישראל כולו אבלים וכואבים עם המשפחות, הלב נשבר על שני הילדים הרכים, כל עם ישראל מתפלל לרפואת ההורים המאושפזים במצב קשה".

ביישוב ברוכין מתקשים לעכל את הטרגדיה: "בצער רב אנו מעדכנים שמאמצי הרופאים והחובשים להציל את שני הילדים הללי וטוב ראי לא צלחו. ההורים הודיה בת אסתר ויניב בן אהובה, לצערנו נמצאים במצב קשה וזקוקים לתפילות". 

4 הרוגים בתאונה קשה בבנימין (צילום: מד"א)
זירת התאונה בבנימין | צילום: מד"א
4 הרוגים בתאונה קשה בבנימין (צילום: דוברות המשטרה)
הזירה בצומת עופרים | צילום: דוברות המשטרה

בצער רב בית החולים בילינסון מודיע על פטירתה של הללי עודד ז"ל שנפצעה אנוש בתאונת הדרכים בצומת עופרים, כל מאמצי ההחייאה של הרופאים עלו בתוהו. יהי זכרה ברוך", נמסר מבית החולים בילינסון.

מבדיקה שנערכה הרכב הפלסטיני נחשב "משטובה" - רכב שהורד לפירוק ואסור בשימוש. רב-פקד גליל אליהו, קצין בוחני התנועה של מחוז ש"י ציין: "אנו פועלים במטרה למצות את חקירת נסיבות התאונה הטרגית".