האלימות בשער שכם בירושלים נמשכה גם הערב: שעות לאחר שאוטובוס אגד עמוס נוסעים נרגם בלבנים ובאבנים, גם הערב (שלישי) נמשכו המהומות ליד העיר העתיקה. כוחות הביטחון שפרוסים בגזרה עצרו עד כה 22 חשודים. הם השתמשו באמצעים לפיזור הפגנות ושוטר ירה באוויר במהלך אחד המעצרים ברחוב סולטן סולימאן הסמוך לשער.
 
מהמשטרה נמסר כי במהלך הפרות סדר אלימות שהתפתחו באזור, יידו המתפרעים אבנים לעבר כוחות המשטרה ואוטובוסים שחלפו במקום: "פעלנו לפיזור המתפרעים תוך שימוש באמצעים לפיזור הפגנות. השוטרים ולוחמי מג"ב עצרו עד כה לפחות 22 חשודים בחשד למעורבות בהפרת הסדר הציבורי וביידוי אבנים לכיוון אוטובוסים. הכוחות פעלו להדיפת המתפרעים ושמירת הסדר הכללי".
 
ביידוי אבנים לעבר אוטובוס בדרך העופל שבעיר פונו לבית החולים הדסה שני פצועים - נהג האוטובוס בן ה-38, במצב קל עם חבלות בגפיים ועם רסיסי זכוכית בראשו, ונער בן 16 במצב קל גם הוא עם חבלה מאבן בבטן.
זריקת אבנים על אוטבוס בירושלים
הנוסעים המבוהלים בתוך האוטובוס

עוד הבהירה המשטרה כי המעצרים שבוצעו היום מצטרפים לעשרות מעצרים של מפירי סדר שבוצעו באזור בשבועות האחרונים: "נמשיך לפעול בנחישות וביד קשה נגד פורעי חוק, קטינים או בגירים, שינסו לפגוע בכוחות הביטחון ובמשתמשי הדרך באזור ובכל מקום אחר".

זריקת אבנים על אוטבוס בירושלים
חלונות האוטובוס המנופצים

מדובר בעימותים שהחלו כבר לפני כשבועיים. תחילה היה מדובר בעימותים בין קבוצות של צעירים ערבים לצעירים יהודים, אלא שבימים האחרונים - העימותים הם בין צעירים פלסטינים לבין כוחות של משטרה ומג"ב. מדובר בעיקר בנערים שמגיעים לשער שכם מתוך כוונה מוצהרת להתגרות בשוטרים ולהפר את הסדר. במשטרה לא מוצאים כל סיבה מיוחדת להתפרעויות הללו: אין סיבה אידאולוגית או מאבק שנובע כתוצאה מאירוע מכונן או יום אזכור מסוים.