ביום שבת נסעה משפחת ביטון מהמרכז לטייל עם ילדיה באזור הצפון. הם הגיעו לחוות חיות המציעה שלל פעילויות לילדים ובהן מתקן מתנפח. בכל אותה העת שילדי המשפחה הקטנים שיחקו על המתקן, עמד אביהם לצד המתקן, השגיח עליהם וחיכה בסוף המגלשה לראות שהם יוצאים ממנה בבטחה.

רק שאת מה שקרה באותו היום הם עוד לא מצליחים לעכל. בעוד האב מחכה לבנו שיעבור את העמודים שנמצאים בתוך המתקן המתנפח ויעלה למעלה כדי להתגלש", נזכרת ורד, אם המשפחה, "פתאום נשמעה צעקה מצמררת מכיוון הבת שלי, טליה בת ה-8, שעלתה יחד איתו ולאחר מכן הסתבר שהצילה את חייו: 'אבא, אבא אבירז תקוע'".

כשהבין שמשהו שאינו כשורה קורה, קפץ מיד לתוך המתקן - עוד לפני שהבין בכלל היכן בנו נתקע, אך לא הצליח למצוא אותו. "אז הוא הבין שאחד מהעמודים בתוך המתנפח פשוט צנח למטה, בדיוק לכיוון ההפוך (לתוך הרצפה) ויצר בור עמוק מאוד שאבירז נפל לתוכו", היא נזכרת. "הוא נפל כשהוא מקופל לגמרי והמתנפח סגר עליו. בעוד שהמתנפח עדיין באוויר וילדים עוברים וקופצים, אבירז פשוט נעלם", סיפרה.

אבירז בן ה-5 צעק להוריו: "הצילו, אני לא נושם". "האמת היא שמי שלא נשם פה וכמעט איבד את זה הוא בעלי שאפילו לא ידע איפה הוא צריך לדרוך כדי לפתוח את המתנפח שנסגר עליו ואיך הוא בכלל מושך אותו משם, מכיוון שזה היה עמוק מאוד", הוסיפה ורד לתאר את הרגעים הקשים. "לבסוף, בעניין של שניות, הוא תפס לו את הרגל ומשך אותו החוצה".

מתקן מתנפח, אילוסטרציה (צילום: AP)
מתקן מתנפח, אילוסטרציה | צילום: AP

"זה היה מפחיד, מבהיל ובעיקר מדאיג. אבירז מבוהל ובוכה בלי נשימה, לא הבין מה קרה לו ובעיקר לא הבין איך הכול היה עניין של שניות עד ש... אני לא רוצה להמשיך לתאר את האסון. אם טליה לא הייתה צועקת, תוך כמה שניות היה אבירז מאבד את נשימתו לגמרי והוא לא היה נראה באופק, והיו מחפשים אותו עוד שעות", אמרה האם.

ההורים טוענים כי ניגשו לבעלי המקום וסיפרו לו על המקרה. לטענתם הם אמרו לו שכנראה יש חור שגורם להתרופפות המתנפח, אך הוא לא עשה דבר בעניין. "סכנות אורבות לנו בכל פינה. הפעם הילד שלי ניצל בזכות הערנות של טליה בתי וקובי בעלי. בואו נמנע את הפעם הבאה. אל תגידו 'לי זה לא יקרה'. השאירו את הנייד בתיק ותהיו עם אלף עיניים על הילדים. דווקא במקום הכי לא צפוי יכולים לקרוא הדברים הכי מסוכנים", סיכמה ורד.