פרטים חדשים על העדות של האישה ששיתפה אמש ב"פגוש את העיתונות" שפרס הטריד אותה מינית פורסמו היום (ראשון) בתוכנית "שש עם" עמליה דואק. היא טענה שפרס הצמיד אותה לפינה, לרווח שבין הדלת לקיר כדי שאם מישהו עובר במסדרון – הוא לא יוכל לראות את הנעשה בחדר. אנשים שעבדו עם פרס אמרו בשיחות סגורות: "ידענו על המקרים".

נראה שמעגל האנשים שידעו על המקרים היה רחב הרבה משנדמה. חלקם מכים על חטא, מצטערים שלא דיברו. סביב פרס הייתה טבעת מאוד הדוקה של הגנה. היא התחזקה לאורך השנים, בהתחלה הייתה בגלל אינטרסים פוליטיים ואחר כך בגלל אינטרסים כלכליים.

עוד מתברר שהיו עוד אירועים דומים של פרס, אך מכיוון שהנפגעות לא מוכנות לספר הם לא פורסמו. האישה אמרה היום שהיא הייתה נסערת  אחרי המקרה. אמש היא סיפרה ב"פגוש את העיתונות" שחשוב היה לה לפרסם את המקרה כדי לחזק את קולט אביטל, והוסיפה שהיא לא רוצה שאביטל תישאר לבד.

"גם אני הוטרדתי על ידי פרס. עד היום אני סוחבת את זה איתי ואני אישה חזקה", העידה המתלוננת. "הוא הצמיד אותי אליו והכניס את היד מתחת לחולצה. אמרתי לו: 'רגע, רגע' והוא הדביק אותי לקיר. דחפתי אותו וברחתי. יש לי זיכרון נוראי ממנו".

קולט אביטל ושמעון פרס (עיבוד: פלאש 90, החדשות 12)
קולט אביטל ושמעון פרס | עיבוד: פלאש 90, החדשות 12

קולט אביטל בעצמה התראיינה אמש ל"פגוש את העיתונות" והתייחסה לעדות החדשה. "מצער, אבל כנראה שהיו מקרים כאלה". אמרה אביטל לאחר ששמעה את העדות הנוספת. "אני לא מנסה להצדיק אף אחד, וגם בי זה השאיר זיכרונות מאוד קשים, אבל אנחנו מדברים על תקופה שבה גברים חשבו שמותר להם. לא אומרת שזו הייתה נורמה, אבל זו הייתה דרך".

שרת התחבורה מרב מיכאלי התייחסה לעדות הנוספת על מעשיו לכאורה של פרס, ובעמוד הטוויטר שלה כתבה: "אמרתי באופן חד משמעי וברור, ואגיד זאת שוב - אני מאמינה לנפגעות ולנפגעים. מעשיו של אדם, גדולים ומכובדים ככל שיהיו, לא מכסים או מקזזים את הנזק שבפגיעה מינית. פשוט לא. צר לי לשמוע עדויות נוספות על מעשי שמעון פרס, אדם שהערכתי, אבל בראש ובראשונה אני מחזקת את הנפגעות ותומכת בגרסתן".