מקרה נוסף של אלימות נגד כוחות הביטחון: קצין וחייל צה״ל נפצעו אמש (רביעי) באורח קל כתוצאה מגז פלפל שהותז לעברם על ידי אזרח ישראלי סמוך ליישוב עדי עד שבבנימין. לשניים הוענק טיפול רפואי במקום. 

מדובר צה"ל נמסר כי התקרית, שהוגדרה "חמורה", אירעה "אחרי שנציגי מנהלת התיאום והקישור רמאללה וביניהם הקצין והחייל, הוקפצו למקום בעקבות דיווח על פשיעה לאומנית במרחב. המקרה יועבר להמשך טיפול משטרת ישראל".

הרמטכ״ל, רא"ל אביב כוכבי, הגיב לאירוע ומסר כי הוא מגנה בכל תוקף את אירועי העבריינות והאלימות החוזרים נגד כוחות הביטחון על ידי אזרחים ישראלים באזור יהודה ושומרון: "עבריינות כנגד חיילי צה״ל מצד אזרחים היא בלתי נסבלת ומחייבת מיצוי דין מהיר ומחמיר. אני מגבה את פעולתם החשובה של החיילים לשמירה על הביטחון".

לטענת פעיל השמאל אריק אשרמן שהיה באזור ואף תיעד את שאירע, התקרית החלה כשמתנחל תקף פלסטיני בגז פלפל - ואז ריסס גם על החייל והקצין שהיו בסמוך. מטעם ארגון 'שלום עכשיו' נמסר בתגובה: "בחסות העלמת העין הממשלתית, הטרור המתנחלי ממשיך להרים ראש. כששותקים על אלימות כלפי פלסטינים ופעילי שמאל, מתעוררים עם תקיפות חיילים. ממשלת ישראל חייבת לשים סוף לאלימות המתנחלים שהפכה כבר לעניין שבשגרה ולפעול למיצוי הדין עם הפורעים". 

וזהו לא המקרה הראשון השבוע של אלימות בין מתנחלים לאנשי כוחות הביטחון: בלילה שבין שני לשלישי נפצע לוחם מג"ב באורח קל במהלך פינוי של אוהל בשטח צבאי סגור סמוך ליצהר. כוח משמר הגבול שפעל בסמוך ליישוב נפגע על ידי מספר מתנחלים. במסגרת האירוע השליכו המתפרעים אבן לעבר ניידת, שניפצה את חלונה ופצעה את לוחם משמר הגבול באורח קל - הוא פונה לקבלת טיפול רפואי. 

ניידת מג"ב הותקפה בידי מתנחלים ביצהר (צילום: דוברות המשטרה)
ניידת מג"ב שהותקפה בידי מתנחלים ביצהר, השבוע | צילום: דוברות המשטרה

עם סיום פעילות כוחות משמר הגבול, וביציאתם מהשטח, החלו המתפרעים לזרוק לכיוונם סלעים ובקבוקי צבע. בנוסף, בציר יציאת הכוח מהשטח הצבאי הסגור, אותרו ברזלים שנועדו לפגוע בניידות - שלוש מהן ניזוקו. בתגובה, השתמשו הלוחמים באמצעים לפיזור הפגנות.

הרמטכ"ל אביב כוכבי גינה בתוקף את האלימות כלפי הלוחמים, "אלימות נגד לוחמים היא התנהגות עבריינית, הדורשת מיצוי דין מהיר ונמרץ".  השר לביטחון הפנים עמר בר-לב, התייחס לאירוע, והשווה בין האלימות הגואה בחברה הערבית למתנחלים שתקפו את הכוחות. "אין הבדל בין מיליציות של חוליגנים יהודים שתוקפות ופוצעות שוטרי מג"ב ביצהר, לבין כאלו ערביות שתוקפות בכפר קאסם", אמר.