סערה בראשון לציון: חבר מועצת העיר שלח הבוקר (רביעי) מכתב לראש העירייה רז קינסטליך ובו דרש: על המועצה לאסור ממורים ומורות הומואים ולסביות ללמד בבתי הספר בעיר. חבר המועצה, הרב אריה כהן המשמש גם כיו"ר סיעת ש"ס בעירייה, כתב במכתבו: "הצעתי לסדר היא שהמועצה תקבל החלטה לאסור מכל וכל על מנהל החינוך ומחזיקת התיק להכניס הומואים ולסביות לתת שיעורים לתלמידים – לא במישרין ולא בעקיפין".

את דבריו לראש העירייה פתח כהן כשסיפר כי תלמידים הלומדים בבתי ספר בעיר מספרים "שנכנסו אליהם מרצים הומואים ולסביות שמרצים בפני הנערים והנערות על 'אפשרות להורות שונה מהמקובל', ואפשר שני גברים או שתי נשים". הוא המשיך את מכתבו ותקף את ראש העיר, לאחר שהבין שהדבר נעשה על דעתו ובאישורו: "התביישו לכם, חוטאים ומחטיאים את הרבים, אני לא אתן לכם רשות ואפשרות שתהפכו את העיר שלנו לסדום ועמורה".

מראש עיריית ראשל"צ רז קינסטליך נמסר בתגובה: "אנו מצרים ומזועזעים מכך שיש מי שבוחר להפיץ שנאת חינם בוטה כזו, ועוד בשנת 2021. העיר ראשון לציון הינה עיר פלורליסטית שמכבדת ומכילה את כל תושביה. נמשיך ונתמוך בכל הקהילות - החילוניות, הדתיות והלהט״ביות, ובבתי ספרנו ימשיכו ללמד שיעורי תנ״ך לצד שיעורים על מגדריות וקבלת האחר. צר לי כי הצעה זו נועדה לעורר פרובוקציות ושסע אך ורק לצרכים פוליטיים ותו לא. עם דעות כאלה חשוכות, היחיד שצריך לאסור עליו להיכנס למוסדות העירוניים - הוא אריה כהן בעצמו".

רז קינסטליך, ראש עיריית ראשון לציון (צילום: חדשות)
צילום: חדשות

עופר נוימן, מנכ"ל איגי, ארגון הנוער הגאה, מסר בתגובה למכתב השנאה של כהן: "בושה וחרפה שנבחר ציבור בישראל מרשה לעצמו להמשיך ללבות שנאה ואלימות באופן כזה. מי שינסה לגרור את החברה הישראלית למחוזות חשוכים, כאילו ימי הביניים עוד כאן, ייתקל בכוחות חזקים שילחמו למען שוויון וגאווה. נמאס לנו מפוליטיקאים קטנים שמנסים לרכוב על גב הקהילה ומתירים את דמו של הנוער הגאה בישראל".

איתי פנקס ארד, חבר מועצת עיריית תל אביב יפו ומחזיק תיק הלהט"ב: "חבר מועצת העיר ראשון לציון, שלא ראוי להיות מוזכר בשמו, שקרא לאסור להכניס מרצים ומרצות להט"בים באשר הם לבתי ספר, עבר את הגבול ויש לנקוט נגדו בכל הסנקציות האפשריות. אין סובלנות להסתה וגם סבלנות כבר לא יכולה להיות. אנחנו בשנת 2021 – ויש להט"בים בכל העדות, הדתות והמגזרים. אפילו הנכד של הרב עובדיה יוסף, עובדיה כהן, נשוי לגבר, מישהו מוכן לעדכן את סיעת ש"ס בראשון?"

השרה לשוויון חברתי, מירב כהן מיש עתיד: "הזדעזעתי לשמוע ולקרוא את מכתבו של חבר מועצת העיר ראשל"צ, הרב אריה כהן, בדבר קריאתו לאסור כניסת מרצים הומואים ולסביות בשערי מוסדות החינוך בראשון לציון. המשרד לשוויון חברתי הגדיל בתקציב האחרון פי שישה את הסכום שיוקצה לחיזוק וקידום קהילות הלהט"ב ברחבי הארץ, לכ- 90 מלש"ח ל-3 השנים הקרובות, וזאת על מנת שכל צעיר וצעירה מקהילת הלהט"ב יידעו שיש להם מקום כשווים בחברה, בין אם מתגוררים בדרום, בצפון או במרכז הארץ. התפיסה והחרדה העומדים בבסיס מכתבו של הרב, כאילו מדובר בפעילות לעידוד צעירים וצעירות סטרייטים להצטרף לקהילת הלהט"ב, במעטה של פעילות חינוכית העוסקת במגדר וקבלת השונה, היא לא פחות מהזויה. אני מחזקת את ראש העיר רז קינסטליך על דבריו כנגד קריאתו של חבר מועצת העיר".