על הניסים והנפלאות: כדי להבין את הסיפור של שושי צריך לחזור שבע שנים אחורה. היא יוצאת לטיול אחרי צבא, טסה לארצות הברית, ושם פוגשת את מי שבתוך שלושה חודשים יהפוך להיות בעלה. אחרי תקופה קשה שבה הם חיים בדוחק כלכלי, הם חוזרים לישראל, הורים לילד בן שנה וחצי. "חודשיים אחרי שהבת שלי נולדה, קיבלנו חשבון חשמל שלא היה לנו כסף לשלם, והבנתי שאו-קיי, אני נמצאת בבעיה. עוד שנייה סוגרים לנו את החשמל, מה אני עושה עם הילדים?"

הם היו אז ארבע נפשות שחיו באמצעות 2,500 שקל בחודש. שושי הבינה שאין לה ברירה. "המציאות דפקה בדלת: 'שושי, את חולמת אבל היי, יש לך חובות לשלם' – והפתרון המיידי שמצאתי לאותה תקופה היה בעצם ללכת לנקות בתים כי זה כסף מהיר".

_OBJ

ביום אחד פתאום שושי קיבלה הזדמנות להיות עובדת ניקיון בחברת היי-טק. לקחתי את זה בשתי ידיים. "באמצע שיחת מסדרון עם עידו, אחד מעובדי המכירות בחברה, שיתפתי אותו במצב הכלכלי שלי ומה הידע והרקע שיש לי, שאני מחפשת איזו הזדמנות חדשה, והוא שמע אותי".

שושי חזרה באותו לילה הביתה, נכנסה לאתר של החברה וקראה כל מה שיכולה הייתה לקרוא. "התחלתי ללמוד הכול על המוצר הזה, ממקום שבאמת לא היה לי מושג במה מדובר, למוחרת כבר הגעתי הנה מוכנה. כמה ימים אחר-כך קיבלתי את הטלפון הראשון שהתחילו איתי תהליך גיוס".

אחת מ-21 הנשים שמשנות את ההיי-טק הישראלי

"אני לא אוהבת שיקראו לי 'מסכנה' או שאני נזקקת לעזרה. כמה שאני עייפה, אני רוצה לעבוד עוד כדי להביא כמה גרושים ולגדל את הילדים שלי". שושי, שהתחילה כעובדת הכי זוטרה, מטפסת בסולם הדרגות ב"ווק מי", אחת החברות המשמעותיות ביותר בהיי-טק הישראלי. היא הפכה להיות מנהלת בקרה ותפעול של שלוש קבוצות פיתוח ובאותם ימים עבדו תחתיה כבר כמעט 30 עובדים. תפקיד בכיר עם משכורת נאה. היא מנהלת את אופרציית המובייל בחברה, ולמרות שרבים מאיתנו לא מבינים בכלל למה הכוונה, היא נבחרה בשלב הזה לאחת מ-21 הנשים שמשנות את עולם ההיי-טק הישראלי.

"לאורך התקופה שעבדתי שם אחרי שכבר התקבלתי לתפקיד הזה ב-QA, הבן שלי חלה לאחר שאובחן בלוקמיה. המקום תמך בי מכל בחינה אפשרית". בימים אלה שושי כבר לא נמנית עם עובדי החברה. "ברגע שהתחלתי לספר לאנשים את הסיפור שלי ואיך הגעתי לחברה, כל פעם אנשים היו אומרים: 'וואו, זה סיפור מעורר השראה, כמה עוצמות' – והבנתי שיכול להיות שיש כאן מסר שאני יכולה להעביר לעולם".

בשלב הזה שושי החליטה לצאת ולהתחיל לקיים הרצאות. באחת ההרצאות שלה היא פתחה במילים: "כשאני עומדת פה לפניכם, מה אתם רואים? אישה? אישה שחורה? מה עם עובדת ניקיון? או אולי משפיענית היי-טק? לעולם אל תיתנו לאיש לגרום לכם להרגיש שאתם לא יכולים להשיג דבר. אל תטילו ספק ביכולות שלכם".