מהכלא הטורקי לתא הנהג: מורדי אוקנין, הישראלי שנעצר בטורקיה יחד עם בת זוגו נטלי אחרי שהשניים צילמו את ביתו של ארדואן, חזר היום (חמישי) נרגש לעבודתו בקו האוטובוס של אגד.

"מן הסתם צריך מתישהו לחזור לשגרה", סיפר אוקנין בריאיון ב"שלוש עם עופר חדד" אחרי שהתייצב לעבודה ב-6 בבוקר כדי לקבל את הנוסעים בקו 96 שנוסע בין אזור לתל אביב. "חזרתי למקום הטבעי שלי, וזה עושה לי טוב".

מורדי אוקנין (צילום: החדשות 12)
"מקבל המון חיבוקים, אהבה ופרגון", מורדי אוקנין | צילום: החדשות 12

אחרי שהמדינה שלמה עקבה אחרי הסיפור שלו, שיתף אוקנין בתגובות החמות שקיבל מהנוסעים, בהן "המון חיבוקים, אהבה ופרגון". עוד הוסיף על התגובות שריגשו אותו במיוחד: "בעיקר האנשים המבוגרים ביננו, שהם שמחו מאוד. הם בכו בשבילי, שאנחנו נצא מזה ושנחזור בשלום למשפחה ולילדים, אז זאת הרגשה טובה בלב ובנשמה".

"ברור שיש מחשבות בלילות"

גם בחלוף שבועיים מאז שחרורו מהכלא הטורקי, הרגעים הקשים ממשיכים ללוות אותו. "אני לא אשקר, זה ברור שיש מחשבות בלילות", שיתף. "אבל אני חזק והעם חיזק אותי והקדוש ברוך הוא. אנחנו מאמינים שיצאנו מזה והעתיד עוד מצפה לי. המשפחה, הילדים והאישה שנותנת לי את החמצן והאהבה וזה מה שמחזק אותי להמשיך. זה הכוחות שלי. וכל עם ישראל שנתן לי את החיבוק".

בני הזוג, שעובדים שניהם כנהגים באגד, אף השתמשו בקמפיין שיווקי של החברה שבו הם השתתפו כחלק מקו ההגנה שלהם לאחר שנחשדו בריגול. "הודיעו שאני השתתפתי בפרסומת של אגד?", שאלה אז נטלי את ניר יסלוביץ', עורך הדין של השניים. "נראה להם שמרגלת משתתפת בפרסומת של אגד? על מה הם מדברים בכלל?".