"הטייס ניסה לתמרן ולנחות - אבל לפני כן הבן אדם נפל": שרי ורמונט הגיעה הבוקר (שלישי) לחגוג את יום הולדתה בהמראה בכדור הפורח, שממנו נפל יוגב כהן אל מותו. "לידי היה זוג עם הבן שלהם, והמבוגר ניסה למשוך את החבל ולהציל אותו - אבל הוא לא הצליח", סיפרה.

"אחת מהמשאלות שרציתי להגשים הייתה להיות על כדור פורח", סיפרה ורמונט. "הגעתי מוקדם, התארגנו. לא הכרתי את האנשים שעלו על הכדור. עלינו על הכדור עוד לפני שבע בבוקר, למעשה בשש ומשהו כבר ניפחו את הכדור. הסבירו לנו כשהבלון יתרומם, הכדור ייטלטל קצת ושני חבר'ה עמדו בחוץ כדי לאזן אותו".

שרי ורמנוט (צילום: חדשות 12)
"הייתי בהלם". שרי ורמונט שהייתה על הכדור הפורח | צילום: חדשות 12

"פתאום אני שומעת שהוא תלוי ותפוס", תיארה. "בקובייה לידי היה זוג עם הבן שלהם, והמבוגר ניסה למשוך את החבל ולהציל אותו, אבל הוא לא הצליח. הכדור נסחף לכיוון הכביש. הבנתי שהוא לא רוצה להוריד את הכדור על הכביש כדי שלא ייפגעו מכוניות. בשלב מסוים הוא ניסה לתמרן את עצמו ונחת. אבל לפני כן הבן אדם נפל - הייתי בהלם".

"שמעתי בחדשות בבוקר וראיתי בתמונה של הכדור הפורח", סיפר דובר קיבוץ יזרעאל יצחק פלג. "לא ידעתי שהוא עובד בשלושת החודשים האחרונים בחברה, ולא חשבתי שזה קשור אלינו. יוגב, בן 28, בן לחיים ושושנה כהן. הוא הצעיר אחרי שלוש אחיות".

יוגב כהן, בן 28 מקיבוץ יזרעאל, נהרג הבוקר לאחר שנפל מכדור פורח בעמק יזרעאל. מסיבה שעדיין לא ברורה, הוא נתלה על הכדור, צנח מגובה רב ופגע ברכב חולף בכביש 60, סמוך לבלפוריה. שוטרים שהגיעו למקום חסמו את הכביש והחלו בחקירת נסיבות המקרה. הטייס הראשי והבעלים של חברת הכדורים הפורחים אמר: "היה לנו בחור פשוט מדהים, לא ברור איך זה קרה".

יוגב כהן מקיבוץ יזרעאל נהרג בתאונה מעל בלפוריה (צילום: באדיבות המשפחה)
יוגב כהן שנפל אל מותו מהכדור הפורח | צילום: באדיבות המשפחה

מבדיקה ראשונית עולה כי כהן הוא מפעיל כדור פורח שמסיבה לא ברורה נתלה על הצד בזמן ההמראה למרות שלא היה אמור להיות שם. הוא נפל מגובה של כ-50 מטרים ונחת סמוך למכונית שנסעה בכביש. על פי הערכות, הוא נהרג מעוצמת הנפילה ולא מפגיעת המכונית.

מדובר בטרגדיה, לכאורה מדובר בפעולה שגרתית של המראה - משהו שקורה באזור בכל בוקר. "היה לנו בחור מדהים, מלח הארץ. בן קיבוץ מדהים", סיפר אלמוג מאיר, הבעלים של החברה בה עבד כהן בחודשים האחרונים. "אנחנו לא מבינים איך הוא עשה את זה. הוא נתלה על החלקים התחתונים של הסל, זה לא קורה אף פעם. עד שהטייס שם לב הוא היה כבר בגובה של כמה מטרים באוויר ואז צעקו לו מלמטה לקפוץ, כשהוא עדיין היה קרוב. הוא אמר שהוא מחזיק מעמד".

יוגב כהן בהכנות לקראת הטיסה של הכדור הפורח (צילום: שרי ורמונט)
התמונה האחרונה. יוגב כהן בהכנות לפני ההמראה | צילום: שרי ורמונט