ממש עוד רגע מגיע חג המולד וחיפה כבר התכסתה בקישוטים. כולם בעיר חיכו לחזרת התיירים, אבל לווריאנט הדרום-אפריקני היו תוכניות אחרות. ובכל זאת – ישראלים רבים מגיעים מדי יום לעיר כדי לחגוג ולהתרשם מעצי האשוח ומסנטה קלאוס: "אני מאוד אוהבת את העיר. חיפה מאוד יפה, בטח לפני חג המולד. כיף לבוא ולראות את כל הטיולים. מרגיש חו"ל", סיפרו ישראלים שהגיעו לעיר.

חג המולד (צילום: החדשות 12)
צילום: החדשות 12

"כל האורות, כל האירוח, ממש אווירת חג כמו בחו"ל", סיפרו המבקרים בחיפה. חלקם הגיעו מראשון לציון, מחולון וממקומות רבים נוספים ומרוחקים. "ממש חגיגה. מקושט, יפה, מדהים, לא צריך לנסוע לחו"ל. אווירה מהממת, חבל על הזמן".

בין שלל הדברים שאפשר לראות בעיר בימי החנוכה הוא החיבור בין סמלי החגים של הדתות השונות. "אהבתי את הרעיון של עץ האשוח לצד החנוכייה. חשוב מאוד, בסוף זו מדינה אחת" סיפרה אחת המבקרות".

חג המולד (צילום: החדשות 12)
צילום: החדשות 12

ולא רק בחיפה החלו החגיגות לתיירים הישראלים, אלא גם בנצרת. עיר הבשורה סבלה בשנים האחרונות לאחר שבתי מלון בה ננטשו. רק לאחרונה חלה התאוששות, אך שוב, הקורונה ווריאנט אומיקרון גרמו לאכזבה מאי בואם של הצליינים. חיים, מנהל בית מלון בנצרת, סיפר: "המון תיירים מגיעים לעיר, תיירות הפנים פה באמת נפלאה, האורחים שמגיעים לפה מאוד נהנים מהסביבה, מהשירות שהם מקבלים פה, מהמאכלים הטובים שיש פה בסביבה".

חג המולד (צילום: החדשות 12)
צילום: החדשות 12

בעל מסעדה בנצרת סיפר: "קישטנו במיוחד את המסעדה, ואת הכניסה אליה לכבוד חג המולד. שמנו למעלה סנטה קלאוס גדול ונפוח. אנחנו מחכים ומקווים לאורחים ולסועדים, לקבל אותם כמו שצריך".

על הסדר בעיר שתחווה תיירים רבים בחודש השותפות, אמונים שוטרי תחנת נצרת שכבר החלו באבטחת אירועי חג המולד. רפ"ק אורי משלב, קצין אג"ם בתחנת משטרת נצרת, אמר: "אנחנו נעשה הכול כדי שאותם חוגגים יגיעו, ירגישו בבטחה ויבינו שהכול עובד כמו שצריך, גם מבחינת תנועה, גם מבחינת האבטחה, וגם מהסדר".