מנכ"לית הרשות לקידום מעמד האישה, אוה מדז'יבוז', הודיעה היום (חמישי) לשרה לשוויון חברתי מירב כהן על סיום תפקידה. מדז'יבוז' עשתה קדנציה מלאה בתפקיד של 4 שנים ולבקשת השרה, מדז'יבוז' תמשיך עד לחודש פברואר בתפקיד ותסייע באיתור המחליפה. השרה כהן: "פגשתי מנהלת מוכשרת וחכמה שעובדת עם כל הנשמה".

מדז'יבוז' , שהייתה בעבר גם יו"ר הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו, מונתה לתפקיד באוקטובר 2017 על ידי השרה גילה גמליאל לאחר 16 שנות ניהול בכירות. כמנכ"לית הרשות לקידום מעמד האישה יזמה מדז'יבוז', את קמפיין "תתמודדי" שהביא לעלייה משמעותית בייצוג הנשים בבחירות המוניציפאליות 2018.

ח"כ מירב כהן (צילום: המכון הישראלי לדמוקרטיה)
השרה מירב כהן, ארכיון | צילום: המכון הישראלי לדמוקרטיה

בנוסף, יזמה והובילה פיילוט להטמעת חינוך מיגדרי כבר בגיל הרך בשיתוף משרד החינוך, המשיכה  את תהליך הטמעת התקציב המגדרי במשרדי הממשלה השונים, ייצגה את ישראל במוסדות בינלאומיים, סייעה בפעילות המל"ל בתקופת הקורונה, התניעה את יישום החלטה 1325 של האו"ם הובילה את המהלך ליצירת שוויון מגדרי בפרס ישראל והייתה אחד הקולות הבולטים במאבק נגד אלימות מינית. היא גם הניחה על שולחן הממשלה תוכנית פעולה מקיפה למאבק בהטרדות מיניות ובפרט במקומות העבודה. בנוסף הקימה הרשות מאגר פעיל של נשים לקידום שוויון הזדמנויות ועידוד נשים למשרות ממשלתיות בכירות המונה מעל 3,000 נשים.

"המעבר מעולם התקשורת לזירה החברתית-ציבורית נעשה במקביל לתהליכים אישיים בחיי שעוררו בי רצון גדול לעסוק בעשייה חברתית בעלת משמעות, לגעת בגוונים שונים של החברה הישראלית ולהשפיע על העתיד של הדור הבא, גם של הבן הפרטי שלי", אמרה מדז'יבוז'. "בתום ארבע שנים אני מרגישה שהמאבק לשוויון מגדרי, גם כשהוא נראה חלק בלתי נפרד מהמציאות היומיומית, הוא מאבק מתמשך שיש בו עליות ומורדות".

היא הוסיפה כי "מדובר בתהליכי עומק שמתפרשים על פני שנים ובארבע השנים האחרונות אני גאה על הזכות שהייתה לי להיות חלק פעיל יותר במאבק שנמשך למעלה מחמישים שנה. מודה לשרות גילה גמליאל ומירב כהן על האמון שנתנו בי ומאחלת המשך הצלחה לרשות".

השרה לשוויון חברתי, מירב כהן, מסרה: "זכיתי לעבוד ולהכיר את אוה לעומק בחודשים האחרונים ופגשתי מנהלת מוכשרת וחכמה שעובדת עם כל הנשמה. תחת ניהולה של אוה פעלה הרשות לקידום מעמד האישה לקידומן של נשים במגוון רחב של מישורים – החל בייצוג הולם של נשים במשרות ציבוריות בכירות, המשך בעיסוק משמעותי במניעת הטרדות מיניות בעבודה, וכלה בפעילות ממוקדת למודעות וחינוך מגדרי, לרבות בגיל הרך. נהניתי לעבוד יחד עם אוה ומצאתי בה שותפה אמתית לקידום מטרה משותפת וחשובה – חברה ישראלית שוויונית וטובה יותר עבור נשים וגברים כאחד. אני מאחלת לאוה הצלחה בהמשך דרכה".