בית המשפט המחוזי בחיפה פסק היום (חמישי) סכום גבוה במיוחד לטובת קבלן בשם רמי חסון, שתבע את עיריית חדרה ואת ראש העיר צבי גנדלמן, בגין לשון הרע. העירייה תצטרך לפצות את הקבלן במיליון שקלים, סכום אסטרונומי בכל מה שקשור לתביעות לשון הרע, לאחר תביעת ענק שהגיש חסון באמצעות עורך דינו אילן בומבך.

הסכסוך בין חסון לעירייה הוא ארוך שנים. התביעה עסקה בין היתר בתלונה במשטרה שהגיש מנכ"ל העירייה, באישור גנדלמן, נגד חסון ובהודעת הדוברות שהפיצה העירייה בנושא.

התביעה הוגשה על סך 10 מיליון שקלים. חלק מסעיפי התביעה נדחו, לרבות חלק נוסף בעסק באופן אישי בגנדלמן. לצד זאת נקבע כי הודעת הדוברות כללה פרטים לא נכונים בזדון ותוך כוונה לפגוע בתובע וכי היה בה כדי להוציא את דיבתו של חסון. עוד נקבע כי גנדלמן אישר את נוסח ההודעה שהופצה לכלי התקשורת. חלק מהדיונים בתביעה עסקו בשאלת החסינות, ובסופו של דבר נקבע כי חסינותו של גנדלמן תקפה גם למקרה המדובר בתביעה, בכל מה שנוגע לפיצוי מכספו האישי.

עורך הדין אילן בומבך (צילום: פלאש 90 \ Yonatan Sindel, חדשות)
עו"ד אילן בומבך | צילום: פלאש 90 \ Yonatan Sindel, חדשות

עו"ד אילן בומבך בירך על החלטת בית המשפט: "לאחר שזכינו בפסק דין קודם בסך של כ-13.5 מיליון שקלים בגין התנהלותם החמורה של עיריית חדרה וראש העיר בנוגע להסכמים שנחתמו עם רמי חסון, מציב ביהמ"ש המחוזי רף חדש לפיצוי בגין תביעת דיבה על הודעת דוברות שקרית שמוציאה עירייה ביודעין. זה הסכום הגבוה ביותר שנפסק בארץ על תביעת דיבה. ביהמש מציב כאן תג מחיר משמעותי לשמו הטוב של אדם וראוי שפסיקה זו תאומץ על ידי כלל השופטים". העירייה תישא בשכר טרחת עו"ד בסך 230 אלף שקלים.

תגובת עיריית חדרה: מדובר בתביעה שהוגשה על סך של כ- 10 מיליון שקלים כאשר בית המשפט דחה את מרביתה ולמעשה דחה 90% ממנה. בית המשפט גם דחה את התביעה האישית נגד ראש העיר וחייב את התובעת ב- 50,000 שקלים הוצאות למר גנדלמן. 

בית המשפט דחה את מרבית עילות התביעה, 5 במספר וקיבל חלקית רק שתיים מהן. על אף כל האמור חיוב העיריה בסכום של למעלה ממליון שקלים, שהם כספי ציבור, מחייב לימוד ובדיקה מעמיקים של פסק הדין והעירייה שוקלת לערער על פסק הדין.