הקטל בדרכים נמשך: יממה קשה בכבישי הארץ - ומספר ההרוגים בתאונות דרכים מאז אתמול עלה הבוקר (שבת) ל-8. 3 צעירים בשנות ה-20 לחייהם נהרגו בתאונת דרכים עצמית סמוך לטמרה, ו-3 נוספים - ילד ישראלי ו-2 פלסטינים, נהרגו בתאונת דרכים בשומרון. עוד לפני נהרג גבר כבן 47 בהתהפכות טרקטור סמוך לעראבה וגבר כבן 50 נהרג בהתהפכות רכבו סמוך לצומת אוהלים שבדרום.

שלושה צעירים בשנות ה-20 לחייהם נהרגו הלילה בתאונת דרכים בצומת טמרה שבכביש 70. סמוך לשעה 1:00 בלילה התקבל במוקד מד"א דיווח על רכב שהתהפך, וצוותי הרפואה שהגיעו לזירה מצאו את מחמוד קלק, ראגח חיגאזי ומאהר חמאד ללא רוח חיים. "אובדן קשה של שלושה צעירים אהובים על כולם", סיפר מכר של המשפחות.

שלושה נהרגו בתאונה בצומת טמרה (צילום: N12)
זירת התאונה בסמוך לצומת טמרה | צילום: N12

לטענת המשטרה, נהג הרכב ככל הנראה היה נהג חדש, צעיר כבן 18 שאיבד שליטה על הרכב. הרכב סטה מנתיב נסיעתו, פגע במדרכה, במעקה הבטיחות, ריחף באוויר ופגע בעמוד בטון והתהפך. בתחילה כל שלושת יושבי הרכב נפצעו באורח אנוש, אך בהמשך נקבע מותם על ידי צוותי הרפואה.

ההרוגים בתאונה הקטלנית  (צילום: N12)
"חלמו להגיע ללימודים אקדמאיים". מחמוד קלק | צילום: N12

"אני מכיר היטב את אחת המשפחות - קשה להאמין שהצעיר החייכן והיפה איננו. כל החברים מנסים כעת לתמוך  במשפחות להתמודד עם האובדן. שלושתם סיימו אשתקד את לימודי התיכון,והיה להם חלום ללימודים אקדמאיים, חייבים לעצור את הקטל בכבישים", הוסיף המכר. איתי מזור, פאראמדיק של מד"א שנכח בזירת האירוע, סיפר: "ראינו רכב מעוך לאחר שהתהפך מספר פעמים, ובתוכו נלכדו שלושה נוסעים. הם היו מחוסרי הכרה, ללא נשימה ודופק. הם לא הראו סימני חיים ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותם".

ההרוגים בתאונה הקטלנית (צילום: N12)
סיים את הלימודים בתיכון השנה. מאהר חמאד | צילום: N12
ההרוגים בתאונה הקטלנית (צילום: N12)
נהרג בהתהפכות ליד טמרה. ראג'ח חיג'אזי | צילום: N12

אתמול: 3 הרוגים בצומת עופרים שבבנימין

תאונה קטלנית נוספת התרחשה אתמול בערב - שלושה נהרגו בתאונת דרכים בצומת עופרים ושלושה נוספים נפצעו באורח אנוש וקשה. רכב ישראלי התנגש ברכב פלסטיני לאחר שזה ככל הנראה ביצע פרסה לא חוקית בקו הפרדה רצוף. בתאונה נהרגו ילד ישראלי ואחמד וזיאד שלש, בני 17 ו-19 מהכפר שקבא הסמוך לרמאללה.

 

ההרוגים הפלסטינים בתאונה - אחמד וזיאד שלש
אחמד וזיאד שלש, נהרגו בתאונת דרכים אתמול בצומת עופרים

4 הרוגים בתאונה קשה בבנימין (צילום: דוברות המשטרה)
תיעוד מהזירה בצומת עופרים | צילום: דוברות המשטרה

בתאונה נפצעו קשה גם אימו, אביו, ואחותו של הילד הישראלי ההרוג. בני המשפחה פונו לבית החולים באמצעות מסוק צבאי - האם, בת 34 בהריון מתקדם עם חבלת ראש במצב קשה, האחות בת ה-9 במצב אנוש עם פגיעה רב-מערכתית, והאב כבן 30 במצב קשה מאוד עם פגיעה רב-מערכתית גם הוא. מבית החולים בילינסון נמסר כי הרופאים נלחמים על חייהם של האב ובתו.

מוקדם יותר אתמול נקבע מותו של נהג טרקטור בן 47 שהתהפך בתאונת דרכים עצמית בדרך עפר בין עראבה לכביש 7955. לפני כן נהרג גבר כבן 50 שהתהפך עם רכבו בכביש 40 סמוך לצומת אוהלים. במהלך אתמול בבוקר נפצעו קשה שלושה בני אדם נוספים בתאונות דרכים.

בתגובה לריבוי תאונות הדרכים הקטלניות מסר מנכ"ל אור ירוק, ארז קיטה: ״ליבי עם המשפחות השכולות, ואני מבקש להשתתתף בצערן על אובדן החיים של יקיריהן. אנחנו נמצאים בסופה של שנה קטלנית ומדממת במיוחד בכבישים. בכל יום נהרג אדם בתאונת דרכים. זה נתון שאסור לנו להשלים איתו ולקבל אותו בשיוויון נפש. שנים של הזנחה וקיצוץ תקציבים הובילו את ישראל להיות אחת המדינות הנכשלות במאבק בקטל בדרכים מבין כל מדינות אירופה. תאונות דרכים הן לא גורל משמים ובהשקעה כספית לא גדולה ניתן להצליח למנוע עוד מוות ועוד צער ממשפחות נוספות. אנחנו במצב חירום שמחייב תוספת מיידית של ניידות משטרה ושוטרי תנועה כבר מחר בבוקר כדי להגביר את ההרתעה בכבישים ולמנוע עבירות תנועה מסכנות חיים״.