ניסיון הלינץ' ברמאללה: שני ישראלים שנכנסו אמש (רביעי) בטעות למרכז העיר רמאללה הותקפו על ידי צעירים פלסטינים שהציתו את מכוניתם. שוטרים פלסטינים חילצו אותם במהרה והשניים הועברו לחקירה במשטרת ישראל.

יעקב, אחיו של אחד המחולצים, תיאר הבוקר בשיחה עם נסלי ברדה: "לפני חנוכה אחי אמר לי שהוא רוצה לנסוע לקבר החשמונאים. מסתבר שהם נסעו בלי ווייז. הם נכנסו לתחנת דלק ושאלו אדם, שאמרו לי שהוא ערבי. הוא הראה להם את הדרך, הכווין אותם בצורה מסויימת. הם חשבו שזאת הדרך ואיכשהו מצאו את עצמם בתוך המצב הזה".

"אחי ניצל ממוות בטוח, הוא והחבר שלו - בדקה ה-90", אמר יעקב, "כשראיתי את הסרטונים לא הבנתי איך אני רואה במכונית יותר משני אנשים. התברר לי שהאנשים שעשו עליהם את הלינץ' שלפו את שניהם והעבירו אותם אחורה. אין לי מושג מה ניסו לעשות להם, אבל המשטרה הפלסטינית חילצה אותם תוך כמה דקות - ואנחנו רוצים להודות להם שחילצו אותם בצורה מהירה. היה לנו נס חנוכה פרטי וצריכים להודות לבורא עולם".

כשדיברת עם אחיך אחרי המקרה, מה הוא סיפר לך?
"הוא אמר שאגיד להורים שהכל בסדר. שאלתי אותו אם הוא חטף מכות והוא אמר שלא ושתוך שניות המשטרה הפלסטינית קפצה עליהם והוציאה אותם משם. הוא אמר שלא נגעו בהם ושהוא מרגיש מצויין. הוא נקלע לסיטואציה שלא יודע איך הוא נכנס אליה, לא יודע איך הגיע לשם עם המכונית. הם התבלבלו בדרך".

מה עבר עלייך כשצפית בתמונות מהאירוע?
"צמרמורת. כשדובר צה"ל התקשר ועידכן את המשפחה, חשבנו שעושים עלינו מתיחת חנוכה. אף אחד לא האמין שזה משהו שיכול לקרות לו, הוא בחור אחראי שיודע מה הוא רוצה מעצמו. לא האמנו שקורה דבר כזה. זה נס חנוכה של המשפחה שלנו, הקדוש ברוך הוא הציל אותו ממוות בטוח, בטח אחרי מה שאנשים עברו שם בלינצ'ים קודמים".

הפלסטינים: רכב ישראלי הוצת ברמאללה
הצתת המכונית ברמאללה

אתה חושב שהוא צריך לתת דין וחשבון על הטעות שעשה?
"אם זאת טעות, על מה לתת דין וחשבון? כל אחד יכול לטעות, גם אני. המשפחה שלנו מודה מאוד למשטרה הפלסטינית שחילצה אותו, הם עשו חסד שאם לא היו עושים אותו היינו היום במצב אחר לגמרי".

הישראלים שנכנסו לרמאללה
הישראלים שנכנסו לרמאללה