הדוגמנית וכוכבת הרשת גל גברעם הגישה היום (חמישי) תלונה נגד סוכן הדוגמניות שי אביטל. זאת, לאחר שנשלחה לביתה כשהגיעה להגיש את התלונה לראשונה והעלתה סרטון שבו מתחה ביקורת חריפה על התנהלות המשטרה. בעקבות הסרטון התנצל בפני גברעם שר הפנים עמר בר-לב והמשטרה הבטיחה לתחקר את האירוע. 11 נשים כבר התלוננו נגד אביטל.    

אתמול התלוננו 5 נשים נוספות התלוננו אביטל בטענה שתקף אותן מינית. שתי המתלוננות האחרונות העידו על תקיפה מינית שהתרחשה לכאורה בשנת 2019. לין פאר, שבחרה להתראיין בפנים גלויות, התייחסה בתלונתה לכמה מקרים של בעילה שלא בהסכמה חופשית שאירעו לפני 6 שנים וחצי. מתלוננת אחרת סיפרה על תקיפה מינית שהתרחשה לפני כ-4 שנים. 

"הלכתי להתלונן וגלגלו אותי מכל המדרגות", אמרה גברעם בסרטון שחולל סערה של ממש. "איפה הצוות שאמרתם שהקמתם? איפה השר לביטחון הפנים עמר בר-לב? ביקשתם שנבוא להעיד".

"כולם אמרו שאם את יכולה אז תלכי להעיד ואז יעשו לו משהו", אמרה. "הגעתי לתחנת משטרה כדי לתת את העדות שלי - לתת לכם עוד סיפור שהבן האדם הזה עשה. אני נכנסת לשם ורואה פקיד, אמרתי לו שאני רוצה להגיש תלונה על הטרדה מינית ושזה קרה לפני שנתיים, אז השאלה שנשאלת היא - 'למה באת רק עכשיו?'".

על השאלה איך התחושה לאחר הגשת התלונה השיבה אחת המתלוננת: "זו תחושה מוזרה, תחושה של הקלה. משהו שהייתי צריכה לעשות. הלכתי אחרי עצמי ועשיתי את זה למרות שזה היה מאוד לא פשוט. אני שמחה שעשיתי את הדבר הזה".    

במשך יותר משני עשורים שי אביטל נחשב לאחד האנשים החזקים בתעשיית הבידור המקומית. סוכן הדוגמניות הכריזמטי בן ה-43, שהיה מוקף בין היתר באבק הכוכבים של אסתי גינזבורג, נטע אלחמיסטר וקורל סימנוביץ', ניצל לכאורה את כוחו באופן שיטתי כדי לפגוע בצעירות שחלומן היה להתפרסם.

לין פאר, התלוננה נגד שי אביטל
לין פאר, מתלוננת נגד שי אביטל

המתלוננת לין פאר, אם חד הורית, התראיינה בתוכנית "חשיפה" עם חיים אתגר וסיפרה בפנים גלויות על האירוע הקשה שחוותה בתחילת שנות העשרים לחייה. "פגשה את אביטל במועדון בתל אביב", היא סיפרה ."הוא ניגש אליי ואמר לי - 'את נראית מהמם ואני רואה בך עתיד'. חשבתי, איך זה קורה לי? זה שי אביטל, כל הדוגמניות המהממות אצלו. האמנתי שהוא הולך להיות הסוכן שלי. אחרי שבוע הוא התקשר ואמר שאני צריכה לעשות אודישנים ושיישלח לי מונית". 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by GG (@gal_gvaram)