אחד האסירים הנמלטים מכלא גלבוע נמצא בשטחי יהודה ושומרון, והאסיר השני עדיין נמצא ככל הנראה בשטחי ישראל – כך אמר אמש (שבת) השר לביטחון הפנים עמר בר-לב בתוכניות "פגוש את העיתונות". השר הוסיף שכוחות הביטחון עדיין עורכים חיפושים אחר השניים וטען כי "נמצא את הזמן והעיתוי ואנחנו נתפוס אותם".

בר-לב הוסיף כי היום או מחר הוא צפוי להכריז באופן רשמי על הקמת ועדת חקירה ממשלתית לבדיקת הנסיבות שהובילו למקרה הבריחה. בר-לב התייחס לטענות שלפיהן נציבת שירות בתי הסוהר קטי פרי נמנעה מהפעלת מערכת המיסוך שתמנע שיחות סלולריות בכלא ופעלה לקידום מינויים לא תקינים בשורות הארגון, ואמר שהוועדה תבדוק את הדברים האלה.

"ברגע ששוטרים תופסים שני אסירים נמלטים זה לא נגמר ב'פוצי מוצי'"

"רציתי לעשות תחקיר ראשוני, אבל היועץ המשפטי לממשלה אסר עליי כי זה עשוי לפגוע בעבודת הוועדה", אמר השר. בנוסף, הוא הדגיש שוועדת החקירה תבצע בדיקה יסודית וציטט מכתב המינוי שלה: "הוועדה תבדוק את השתלשלות האירועים ואת הנסיבות שהביאו להתרחשותו ותקבע ממצאים, מסקנות והמלצות לגבי מכלול ההיבטים הפרטניים והמערכתיים שהאירוע מעורר... ובכלל זה את ממשקי העבודה בין גורמי שב"ס לבין גורמי ביטחון, מודיעין ואכיפה אחרים וכן גורמי ממשלה".

המצוד אחר המחבלים שנמלטו: מחסומי משטרה נפרסו (צילום: דוברות המשטרה)
המצוד אחר האסירים הנמלטים | צילום: דוברות המשטרה

בר-לב הגיב גם על הטענות של עורך הדין אביגדור פלדמן, שלפיהן המחבל זכריא זביידי הוכה במהלך מעצרו. "אני לא יודע בדיוק מה היה שם, אבל ברור שברגע ששוטרים תופסים שני אסירים נמלטים זה לא נגמר ב'פוצי מוצי'", אמר. "יכול להיות שהיה שם איזשהו מאבק והוא נפצע, אבל הוא גם נלקח לבית החולים לבדיקה לפי בקשת עורך דינו".

בתוך כך, השר לביטחון הפנים שחבר בקבינט הקורונה אמר שהחלטת ה-FDA להמליץ על מנת חיסון שלישית רק לבני 65 ומעלה תואמת את הדברים שנעשו בישראל. "כמו שכאן התחלנו עם 60 ומעלה, הם התחילו עם 65 ומעלה. בנט החליט לקחת סיכון לא קטן ואישר את הבוסטר לפני ה-FDA, והנה כל העולם הולך אחרינו".