כמיליארד מוסלמים ברחבי העולם החלו אתמול (שני) בחגיגות חג הקורבן כמיטב המסורת, בין היתר בתפילות המוניות ומרובות משתתפים. מקורות פלסטיניים מדווחים כי יותר ממאה אלף איש התפללו הבוקר את תפילת חג הקורבן ברחבת הר הבית.

מנהיגי ישראל התקשרו אמש לברך את מקביליהם הפלסטיניים לרגל החג: אמש התקשרו הנשיא הרצוג ושר הביטחון גנץ לראש הרשות הפלסטינית, מחמוד עבאס. ממשרד הביטחון נמסר כי השיחה בין גנץ לעבאס התנהלה באווירה חיובית, וכי השניים העלו יחד את הצורך לקדם צעדים בוני אמון בין ישראל לבין הרשות הפלסטינית שיסייעו לביטחון ולכלכלת האזור.

חג הקורבן באל אקצא
חג הקורבן באל אקצא
חג הקורבן באל אקצא
חג הקורבן באל אקצא
חוגגים את חג הקורבן באל אקצא
חוגגים את חג הקורבן באל אקצא
חוגגים את חג הקורבן באל אקצא
חוגגים את חג הקורבן באל אקצא

חג הקורבן, או בערבית – עיד אל-אדחא, הוא חג מוסלמי המציין את המועד לקיום העלייה לרגל למכה – שם מקיימים את מצוות החג'. החג חל ביום העשירי לחודש האחרון בלוח השנה המוסלמי ונמשך ארבעה ימים. אירועי החג נפתחים בצום ביום הקודם לו, וממשיכים בתפילת חג ביומו הראשון. עוד נהוג במהלך החג לשחוט כבש או בהמה אחרת ולהכין את בשרו למאכל בחג, המחולק בין המקריב, משפחתו ומתן חלק ממנו לעניים. כיום חלק מהמוסלמים נוהגים להמיר את שחיטת בעל החיים בתרומה למוסדות צדקה.

בין מנהגיו הנוספים של החג נמנים עריכת ניקיון יסודי בבתים וקניית בגדים חגיגיים ודברי מתיקה. החג נחשב גם לזמן של חגיגות משפחתיות וקהילתיות, ונהוג גם לעלות לקבריהם של יקירי המשפחה ולקרוא פסוקים מהקוראן. חג הקורבן נחגג גם אצל בני העדה הדרוזית, ונחשב לחג החשוב ביותר בעדה, אך המנהגים הנהוגים בו שונים.