"לא מקובל עליי שמערערים על הלגיטימיות של ישראל, על כך הייתה המחאה": לאחר ששרת הכלכלה והתעשייה, אורנה ברביבאי, העלתה לחשבון הטיק טוק שלה סרטון שבו השליכה במחאה את הגלידה של "בן אנד ג'ריס" לפח בעקבות הודעת החברה העולמית שלא תמכור עוד את מוצריה בשטחי יהודה ושומרון, השרה הגיבה לראשונה לסרטון שחולל סערה. בריאיון שהעניקה הערב (שלישי) ל"תוכנית חיסכון" היא הבהירה שמדובר היה בצעד מחאה נגד החברה העולמית - ולא נגד המפעל הישראלי. 

"אני לגמרי עם הקו של אבי זינגר (מנכ"ל בן אנד ג'ריס ישראל) שאמר 'אני לא נכנע לתכתיבים של החברה הבינלאומית'. המחאה שלי הייתה נגד הצהרה קיצונית של חברה שנכנעת ל-BDS. אי אפשר להגיד שמחרימים אותנו בהיבטים עסקיים ולצפות שנאמר תודה רבה - ועל כך הייתה המחאה שלי", הדגישה ברביבאי. 


שרת הכלכלה סבורה שלא הלכה רחוק מדי עם הסרטון: "זה היה כאות מחאה על כך שלא ניכנע לתכתיבים. משרד הכלכלה תמך במפעל הזה לאורך זמן ואני גם אגיע למפעל ואראה מה אפשר לעשות ואיך מייצרים פתרונות. אני בחרתי להביע מחאה בדרך הישירה ולהגיד 'לא מקובל עליי שמגלים אנטישמיות ומערערים על מדינת ישראל ועל הלגיטימיות שלה'". 

אבי זינגר, מנכ"ל בן אנד ג'ריס ישראל‎ (עיבוד: רויטרס)
מתנער מהחרם. אבי זינגר, "מנכ"ל בן אנד ג'ריס" ישראל | עיבוד: רויטרס

בסרטון המדובר של השרה ברביבאי, היא צילמה את עצמה זורקת את הגלידה לפח בביתה - ולמעשה עודדה בכך פגיעה בתעשייה הישראלית, עליה היא ממונה. "בדרך מיום עבודה ארוך בממשלה חטפתי קריזה מידיעה ברדיו שמספרים לי איך חברת בן אנד ג'ריס החליטה לא לאפשר לנו למכור בשטחים", אמרה, "ואני אומרת: חבר'ה, עם כל הכבוד - לא המתוק שלכם ולא הגלידות שלכם ינהלו לנו את הליך קבלת ההחלטות במדינה. תודה רבה לכם - ובזה זה נגמר".  

אורנה ברביבאי זורקת גלידה של בן אנד ג'ריס לפח (צילום: טיקטוק)
השרה ברביבאי זורקת את גלידת בן אנד ג'ריס לפח | צילום: טיקטוק

"המפעל בישראל ועצם העובדה שבחר להילחם בחברה העולמית עשה את המקסימום - ומשרד הכלכלה ימשיך לתמוך בו", הצהירה ברביבאי בריאיון וסיפרה: "עוד לפני שזה קרה, פעלנו במשרד הכלכלה בנושא הזה מול יוניליוור. רמי לוי הציע היום למכור את הגלידה תחת מותג פרטי כדי שגם תהיה גלידה טעימה וגם שלא נזדהה עם ארגון שאומר לנו איך להתנהג במדינה שלו. צריך לבדוק אם הרעיון הזה ישים".