פרסום ראשון: קרוב משפחה של דודתו האפוטרופוסית של איתן בירן בן ה-5 שניצל באסון הרכבל באיטליה הגיש היום (ראשון) תלונה במשטרה נגד סבו של איתן שמוליק פלג בחשד לחטיפתו מידיה של דודתו איה באיטליה.

בן המשפחה של איה, אחות של אביו של איתן שמת בתאונת הרכבל ומטפלת מאז באיתן ששרד, הגיע לאחת מתחנות המשטרה בצפון הארץ, שם התלונן על כך שאיתן נחטף והוטס לישראל ללא אישורם. החשד הוא שהסב, שביקר את נכדו באיטליה, לא השיב אותו אל הבית שבו שהה יחד עם דודתו במועד שעליו הוסכם מראש.

ההרוגים בתאונת הרכבל באיטליה‎
אסון הרכבל באיטליה

"לא חטפנו את איתן ולא נשתמש במילה הזאת", אמרה דודתו של איתן גלי פלג בריאיון לבן כספית ולינון מגל ב-103FM. "החזרנו את איתן הביתה ונאלצנו לעשות את זה אחרי שלא היה לנו שום רקע על מצבו הבריאותי והנפשי. אם השופטת לא הייתה קובעת מפגשים, לא היינו רואים אותו", היא הוסיפה.

בתוך כך, גם גיא פלג, אחיה של טל בירן, אימו של איתן, מסר ל-N12 על עניין החטיפה כי "לא יודע איפה איתן".

ניר הרוש, חבר מערכת "חדשות הבוקר", שוחח הבוקר עם ע.ד, חבר של משפחת בירן. "זה היה יום ביקור של הסבא. השופטת קבעה שייפגשו כמה פעמים בשבוע. הסבא בא לקחת את איתן ב-11:30 בבוקר. הוא היה צריך להחזיר אותו ב-18:30, ולא החזיר", תיאר ע.ד, "ניסו להתקשר אליו לטלפון אבל הוא לא ענה. בסוף הם קיבלו מסרון ממנו שהילד בישראל".

ע.ד אישר כי איתן נמצא בישראל, וכי משפחת בירן פועלת מול הרשויות באיטליה כדי להשיבו למדינה. "לפני כמה זמן הם קיבלו הודעה מהעורכת דין שאכן הילד בישראל. הם מטפלים בזה עכשיו עם הרשויות, המשטרה, השופטת וכל מה שצריך. הילד נחטף".

איתן נשאר הנצר היחיד למשפחתו שנספתה, היה מצוי בחזקתה של דודתו איה, אחותו של אביו, שמתגוררת באיטליה. עם זאת, בארץ יש לו משפחה שמנהלת מאבק שמטרתו להחזיר אותו לישראל – לידי אחותה של אימו. לטענת משפחתה של אימו של איתן, מדובר בלא פחות ממחטף.